O náhlém a hlavně nečekaném skonu mladé zpěvačky informovalo Divadlo Broadway.

Dnes nás zastihla smutná zpráva, že naše úžasná a vždy pozitivně naladěná kolegyně Petra Březina Vašková si své muzikálové role zahraje na divadelních prknech v oblacích,“ napsalo divadlo na svém facebooku.

Na jeho prknech totiž věčně usměvavá zrzka hrála v několika muzikálech, ať již to byla díla Trhák, Mýdlový princ nebo Kvítek mandragory. V komentářích pak její učitelka zpěvu a rovněž zpěvačka Renáta Podlipská (54) prozradila, co Petře vzalo život.

Rakovina kůže, bylo to rychlý,“ prozradila Renáta smutně. To, že to bylo skutečně velmi rychlé, Blesku potvrdila i další její kolegyně. „Na začátku prosince Petra ještě hrála, ale pak se to dozvěděla. Údajně okolo Vánoc. Bohužel to bylo tak agresivní, že měla sotva dva měsíce života.“ O tom svědčí i její poslední příspěvek na instagramu, který zpěvačka dala 24. prosince.

Byla to její fotka na modrém pozadí, na níž stojí se sepjatýma rukama a zdá se, že se modlí... „Mějte se tam nahoře krásně! Budete nám moc chybět! Upřímnou soustrast celé rodině,“ kondoluje nyní u fotky jedna z jejích sledujících.

VIDEO: Muzikálový zpěvák Jan Kříž: Ruka v obvazech, prášky na bolest, přesto musel hrát!

Video
délka: 03:19.68
Video se připravuje ...

Muzikálový zpěvák Jan Kříž: Ruka v obvazech, prášky na bolest, přesto musel hrát! Markéta Reinischová

O její nemoci téměř nikdo z jejích kolegů nevěděl. „Hrál jsem s ní ve dvou muzikálech a nikdy jsem ji neviděl smutnou. Pořád se smála, byla hrozně pozitivní a veselá, nikdy by mě nenapadlo, že je tak moc nemocná,“ řekl Blesku Sagvan Tofi, který se s Vaškovou potkával v Mýdlovém princi a Kvítku mandragory.

Smutná je i muzikálová zpěvačka Elis Ochmanová. „Ještě v prosinci jsme spolu zkoušely, měly jsme oprašovačku Sněhové královny, kde jsme spolu hrály. Sice naznačovala, že je nemocná, ale nebylo to na ní vůbec poznat. Na jevišti jela na sto procent. Jsem z toho v šoku,“ prozradila Blesku. 

Sympatická zpěvačka se před časem provdala za hudebníka, baskytaristu Václava Březinu (40). Dokonce spolu i vystupovali a hojně navštěvovali divadelní představení. „Divadelní notorici,“ komentovala jejich návštěvy divadel Petra. Manželé spolu měli také zvířecího mazlíčka, hnědého pudla.

Fotogalerie
32 fotografií