Ze synů jsou už dospělí muži, kteří mají své partnerky a práci. Přesto odchod z jejich rodinného domu Ester Janečková těžce nesla. 

„Nebylo to dobré období. Když odcházel mladší syn, tak to bylo podobné jako porodní bolesti. Asi týden mě ukrutně bolelo břicho, jako kdyby mi někdo rval pupeční šňůru. Navíc v té době musel opustit i svou lásku, protože na rok jel studovat do zahraničí. On byl nešťastnej a já ještě víc,“ svěřila se Blesku moderátorka. Oba synové bydlí blízko svých rodičů, takže se velmi často navštěvují, navíc jeden ze synů učí na škole, kam chodí jejich sestra Sára (11). 

VIDEO: Ester Janečková: Moje sestra je lesba! Tak proč se synovec (†14) kvůli homosexualitě oběsil?

Video
délka: 02:08.88

Ester Janečková: Moje sestra je lesba! Tak proč se synovec (†14) kvůli homosexualitě oběsil? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Až nás jednou bude opouštět Sára, tak nevím, jak to zvládnu. Na druhou stranu jsem ráda, že děti postupně vylétají z hnízda a jsou z nich slušní lidé. Až jednou s manželem zůstaneme sami, tak bych se chtěla víc věnovat jachtingu, který oba milujeme. Budeme se plavit po různých koutech a postupně nabírat své děti, vnoučata...“ dodala Ester, která s radostí podpořila projekt Potravinové banky ve Zdibech, kde se stala patronkou předávání speciálního konvektomatu na přípravu jídel. 

Před rokem veřejnost šokoval její životní příběh, který natočila dokumentaristka Helena Třeštíková (72). Dokument odhalil pozadí jejího vztahu, který je prošpikovaný nevěrami, následným usmiřováním a ztrátou dítěte v pátém měsíci těhotenství. 

Fotogalerie
31 fotografií