Trumpetista a pedagog Jan Slabák, který letos v březnu oslavil osmdesátiny, kapelu založil v roce 1971. Dal tehdy dohromady 11 profesionálních muzikantů, svých kolegů ze Státní filharmonie Brno.

"Je to blbý. Jako když umřete a jste pořád živej. Prožívají to všichni, i muzikanti," řekl Českému rozhlasu ke konci kapely Slabák. Uvedl, že už mu zdraví tolik neslouží a vystoupení ho unavovala. To ho spolu s menším počtem koncertů v době pandemie přimělo podle rozhlasu k ukončení působení kapely.

"Pokud ta kapela ještě může podat adekvátní výkon, a to zatím – klepu na dřevo – dobře hraje, tak já si myslím, že to bude takový důstojný konec. Opravdu souhlasím s tím, že člověk musí vědět, kdy odejít," řekla zpěvačka Moravanky a manželka kapelníka Ivana Slabáková.

Moravanka vystupovala s písněmi, které vycházející ze slováckého folklóru, v Česku i cizině. Odehrála tisíce koncertů. Objevovala se také v rozhlase i televizi. Vydala desítky alb a za miliony prodaných hudebních nosičů dostala zlaté, platinové i diamantové desky.

Video: Vítězná kapela roku Mirai: Jsem vyděšený, nedokázal jsem to přijmout, říká Navrátil

Video
délka: 02:23.04
Video se připravuje ...

Vítězná kapela roku Mirai: Jsem vyděšený, nedokázal jsem to přijmout, říká Navrátil David Turek

Fotogalerie
18 fotografií