„Dnes v 18:55 to bylo 14 let,“ posteskla si 21. prosince na instagramu herečka Kristýna Frejová, dcera slavného hereckého dua Věry Galatíkové a Ladislava Freje (80). Doma si v den smutného výročí, kdy její maminka, slavná herečka a dabérka, podlehla zákeřné rakovině plic, zapálila u její fotky svíčku.

Nikdy nezapomenu na těch posledních 5 dní s mámou a maličkou Ráchel na jipce. Děkuju mami, Chybíš nám… moc.“ Právě na jednotce intenzivní péče měla Frejová se svým otcem nepříjemný konflikt – nedlouho předtím, než její maminka naposledy vydechla.

„On furt chodil a říkal: ‚Mamče je líp, mamče je líp!‘“ popsala počátek hádky u máminy smrtelné postele Kristýna Frejová v pořadu Příběhy slavných. Věra Galatíková, co odmítla léčbu své vážné nemoci, kterou si přivodila coby silná kuřačka, v té době už přitom stále častěji upadala do bezvědomí a dýchaly za ni jenom přístroje. Nebylo divu, že vynervovaná dcera na tátu hned vyjela: „Ale tati! Mamče není líp, mamča končí. Mamča se dneska se mnou rozloučila.“ A bohužel měla pravdu…

VIDEO: Cholerický Čepek i dáma Galatíková: Hvězda Oridnace Jašków vzpomíná na herecké legendy

Video
Video se připravuje ...

Cholerický Čepek i dáma Galatíková: Hvězda Oridnace Jašków vzpomíná na herecké legendy Kisa Císařová, Lukáš Červený

S rakovinou Galatíková bojovala celkem dvakrát, po druhém ataku nemoci však odmítla chemoterapie, prý že nechce strávit poslední chvíle života s hlavou v záchodové míse. 

Tak si totiž pamatovala na svou dlouholetou kamarádku Martu, kterou „chemo“ zabilo už během dvou měsíců. Známá herečka a také dabérka, co se angažovala i v protikuřácké kampani, tak dožila s grácií. Jak Frejová, představitelka rázné doktorky Emy Vlčkové ze seriálu Modrý kód, v mnoha rozhovorech přiznávala, není den, kdy by na ni nemyslela…

Fotogalerie
67 fotografií