O vítězné písni rozhodovaly hlasy hudebních fanoušků z České republiky i ze zahraničí. Přišlo jich více než 45 000. We Are Domi zaujali také mezinárodní odbornou porotu. Pro šest z jejích dvanácti členů byla vítězná skladba tou vůbec nejlepší, u dalších čtyř se umístila na druhém místě. „Jak oznámili naše jméno, rozbrečela jsem se a nebyla jsem schopná nic říct. Jsem z toho úplně v háji, hrozně se klepu a vůbec si asi plně neuvědomuji, co se děje. Mám velkou radost, ale teď se těším na Vánoce. Jsem fakt unavená, dali jsme do té písně moc energie. Těším se až zavolám mámě a tátovi a ještě si asi pobrečím,“ svěřila se podle idnes.cz dcera legendárního hokejového brankáře Haška Dominika.

„We Are Domi jsou pro mě svěžím hudebním uskupením, které by v aktuálním ročníku Eurovize mohlo zazářit. A to doslova, protože když se do jejich vítězné skladby zaposloucháte, tak během chvilky dostanete nálož unikátního elektro popu, který vás zvedne ze židle,“ uvedla podle ČTK kreativní producentka Lucie Kapounová.

Skupina We Are Domi vznikla v roce 2018 ve Velké Británii. Aktuálně působí na české scéně v Praze. Hraje mix skandinávského popu a elektropopu. Zpěvačka Hašková se seznámila se svými hudebními kolegy Casperem Hatlestadem a Benjaminem Rekstadem v britském Leedsu na tamější vysoké škole a od roku 2018 tvoří muzikantské uskupení. Šestadvacetiletá Hašková se narodila v americkém Buffalu. Zpěvu se začala věnovat už v Americe. V roce 2010 se zúčastnila soutěže Československo má talent.

O přízeň fanoušků i odborné poroty se v českém národním kole ESC letos ucházelo sedm finalistů. Vedle We Are Domi to byli Annabelle, Elis Mraz, Jordan Haj x Emma Smetana, Giudi, Skywalker a The Valentines.

Vítězem mezinárodní písňové soutěže Eurovize se letos stala italská rocková skupina Maneskin. Českou republiku v nizozemském Rotterdamu zastupoval zpěvák a tanečník Cristo (Ben Cristovao) s písničkou Kemama. Do finále nepostoupil.

Tuzemským interpretům se v Eurovizi zatím příliš nedaří. Rocková kapela Kabát se v roce 2007 umístila na posledním místě, o rok později skončila Tereza Kerndlová jen o jedno místo lépe. Poté, co kapela Gipsy.cz zůstala v roce 2009 bez bodu, čeští hudebníci tuto soutěž na několik let opustili. Návrat se uskutečnil až v roce 2015, kdy Česko reprezentovali Marta Jandová a Václav „Noid“ Bárta. Před pěti lety se do finále Eurovize poprvé dostal český zástupce - zpěvačka Gabriela Gunčíková obsadila 25. místo. V roce 2017 tuzemsko reprezentovala Martina Bárta, která neuspěla v prvním semifinále. Mezi nejlepší se naopak v roce 2018 dostal Mikolas Josef, který ve finále získal pro ČR dosud nejlepší umístění, šesté místo. Josef vystoupil s vlastní písní Lie To Me a uspěl především hlasy diváků. Česká indie-popová kapela Lake Malawi o rok později skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě.

VIDEO: Krásná dcera hokejového brankáře Haška zpět v Česku! Dominika je nezadaná a hledá práci

Video
Video se připravuje ...

Krásná dcera hokejového brankáře Haška zpět v Česku! Dominika je nezadaná a hledá práci. Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
23 fotografií