V kalendáři Proměny 2022 je 12 slavných osobností, které se tentokrát neproměnily v někoho jiného, jak bývá zvykem.

„Loňský i letošní rok byly opravdu divné a jiné, a tak jsme chtěli vytvořit i jiný kalendář, než na který jsou lidé zvyklí. Proměny bez proměn jsem vymyslela proto, že doba, kterou snad máme jednou provždy za sebou, byla pro všechny jiná. Pro herce konkrétně v tom, že se nemohli proměňovat do svých rolí. Proto je jiný, zvláštní, výjimečný a originální. Hlavně má opět pomáhat,“ řekla Blesku herečka, jež kalendář tvoří s fotografem Petrem Kurečkou.

Ten měl ve svém archivu fotku Karla Gotta (†80), která doposud nikdy nebyla zveřejněna. Se souhlasem vdovy Ivany Gottové (45) ji mohli do kalendáře dát.

VIDEO: Chantal Poullain: Doktorům věřím! Moje sestra je neposlechla a… Stalo se to nejhorší!

Video
Video se připravuje ...

Chantal Poullain: Doktorům věřím! Moje sestra je neposlechla a… Stalo se to nejhorší! Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

Dalšími hvězdami, které se postavily před fotoaparát Petra Kurečky nebo poskytly archivní civilní fotografie, jsou Marta Kubišová (79), Ondřej Vetchý (59), Iva Janžurová (80), Aňa Geislerová (45), Bára Hrzánová (57) a samozřejmě samotná Chantal Poullain. Ta dokonce přemluvila i exmanžela Bolka Polívku (72) a svého syna Vladimíra Polívku (32), aby se také připojili.

I když jich měla většina na křest dorazit, nakonec tam byla jen Chantal. „Hodně z těch lidí není očkovaných a mají strach chodit do společnosti,“ vysvětlil jeden z organizátorů křtu v galerii Lapidárium.

Fotogalerie
21 fotografií