„Abych na Jardu pořád viděla,“ svěřila Blesku vdova Klára Gočárová (60). Pod okny v kuchyni si totiž spisovatelka pěstuje nádhernou skalku s rozmanitými rostlinkami a kameny. „Místo, kde manžela rozptýlíme, vymyslela naše dcera. Takový nejkrásnější bílý kámen bude Jardův, u něho bude křížek a cedulka s nápisem Jaroslav Hanuš Šejk Rokytnický,“ popsala plány s tím, že její muž se narodil v teritoriu toku řeky Rokytky.

Rozkvetlý květen

Rozptyl se prý uskuteční v květnu, kdy už bude všechno rozkvetlé, a jeho nedílnou součástí bude buřtyjáda a hudba ve stylu country, kterou režisér miloval. „Každý dostane chleba, hořčici, klacek a opeče si buřta. Hanuš miloval buřty, opékáním steaků opovrhoval. No a bude se hrát a veselit, přesně tak, jak by to manžel chtěl,“ komentuje Klára.

Filmový klub

Už kolem Hromnic, tedy 2. února, se chystá zádušní mše za Hanuše. „Odehraje se v našem obývacím pokoji neboli tzv. filmovém klubu v Čerčanech. Bude ji sloužit farář, který nás oddával,“ má jasno Gočárová.

Režisér Hanuš zemřel minulý týden doma v náručí své ženy, když prohrál boj s rakovinou dutiny břišní. Poté se vše odehrávalo, jak bylo za starých časů na vesnici zvykem. Mrtvý se umyl, oholil, oblékl do svátečního, navoněl a uložil do postele. A místo pohřební služby přijížděli k Hanušovým domů nejdřív kamarádi a kolegové a loučili se. A nikomu neběhal mráz po zádech. Naopak. Hanuš se totiž v té posteli usmíval. „Ale opravdu, jako kdyby byl na TýTý,“ dodala s láskou Gočárová.

VIDEO: Mirai s covidem dotančil, co bude se Stardance?A Krampol opět v nemocnici!

Video
délka: 02:10.88
Video se připravuje ...

Mirai s covidem dotančil, co bude se Stardance?A Krampol opět v nemocnici! 

Fotogalerie
14 fotografií