Mši by v Čerčanech u Hanušových sloužil farář Martin Malata, který Kláru s Jaroslavem při druhém církevním sňatku oddával v roce 2017 v kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou. „Je to báječný člověk, jezdil s námi i pravidelně na výlety na kole a moc jsme si rozuměli,“ svěřila Blesku Klára s tím, že zádušní mše by měla být takovým milým mejdanem s kytarou a country hudbou, kterou Jarda miloval, a s táborákem, na kterém by se dalo ledasco opéct. „Moc doufám, že počasí bude přát a venku nám to vyjde,“ přeje si Gočárová, které Hanuš zemřel v noci ze středy na čtvrtek v náručí.

Loučení ve smokingu

Pohřební služba s rakví přijela ale až druhý den odpoledne. „Manžela jsme s pomocí mobilního hospicu umyli, oholili, oblékli do smokingu, já mu dala motýlka a navoněla ho a takto čekal v posteli na svoje kamarády, aby mu řekli sbohem,“ prozradila Blesku Klára, která pozvala všechny, kdo měli k Jardovi blízko, takže i Jarku Obermaierovou (75), Kateřinu Macháčkovou (72) nebo Kateřinu Hrachovcovou (47), které mu hrály v seriálu Život na zámku.

Poslední přání

„Takové veselé rozloučení si Jarda přál,“ komentovala Gočárová, jejíž manžel zemřel na rakovinu orgánů dutiny břišní. „Když to v létě zjistili, měl už metastáze, takže nešlo nic dělat, naštěstí jsme měli mobilní hospic, naučili jsme se mu dávat morfin, a tak jsme ho mohli mít doma,“ vysvětlila Klára, se kterou měl dvě děti. Předtím byl ženatý s herečkou Jaroslavou Hanušovou (†66) známou z pořadu Možná přijde i kouzelník.

Video: Pohřeb Jaruš Hanušové (+66) z Kouzelníka: Kaiser, Lábus a Srstka v slzách!

Video
délka: 01:43.38
Video se připravuje ...

Pohřeb Jaruš Hanušové (+66) z Kouzelníka: Kaiser, Lábus a Srstka v slzách! Blesk TV

Fotogalerie
15 fotografií