Bývalý televizní hlasatel znal Důjku, který patřil do jednoho z nejstarších šlechtických rodů z Bubna-Litic, dřív než jeho pozdější žena, královna českého modelingu a objevitelka řady topmodelek Karasová.

„Měli jsme za totáče představení s Jirkou Wimmrem a Michal se nám nabídl, že nás bude prodávat,“ zavzpomínal v motolské smuteční síni Hemala. V očích se mu leskly slzy a chvílemi nemohl dojetím nad odchodem přítele ani promluvit.

„Požádal jsi mě, abych ti promluvil na svatbě, ale už jsem měl podepsanou smlouvu jinam. Strašně mě to mrzelo a bude mě to mrzet do smrti,“ přiznal smutně u přítelovy rakve.

Zástupců české šlechty se na pohřbi objevilo pomálu, doba přece jen cestám (často přes hranice) nepřeje... I tak se ale smutečních hostů sešlo tolik, že se nevešli do obřadní síně!

Zřízenci museli stáhnout okna, aby obřad mohli sledovat i lidé stojící venku. Vdova Milada i ostatní členové rodiny odmítli kondolence, protože bolest nad nečekaným odchodem Michala je příliš velká.

Michal Důjka zemřel náhle 17. listopadu doma na zámku v Horním Jelení. Pohřeb byl přísně utajený utajený, jméno Michala Důjka nebylo na ani vývěsce. Na smutečním oznámením o skonu Michala Důjky stál citát z Exupéryho Malého prince »Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné«.

Rod z Bubna-Litic, zprvu vladycký a rytířský, od roku 1629 panský a od roku 1644 dokonce hraběcí, k němuž po přeslici patřil (byl nejmladší syn hraběnky Eleonory Dujkové – pozn. red.), přitom vyznával jiné, neméně vznešené heslo: »Předky ctíce, sebe ctíme«. Po otci Důjka pocházel z Nového Hrozenkova na Vsetínsku.

VIDEO: Milada Karasová: S výběrem modelek jsme na štíru

Video
délka: 01:47.32
Video se připravuje ...

Milada Karasová: S výběrem modelek jsme na štíru Adam Balažovič

 

Fotogalerie
86 fotografií