Jak jste prožíval vyhlášení ankety?

Byl to velký zážitek. V mém případě plný emocí a příjemné nervozity. Skvěle jsem se bavil a užíval si, že se na chvíli svět točí kolem muziky.

Co pro vás znamená toto ocenění?

Je to pro mě velká věc a jednoznačně na tenhle večer nikdy nezapomenu. Poslední dobou mi lidé klepali na rameno a ptali se, jestli mám připravenou řeč, a že je jistý, že vyhraju. Stál jsem ale nohama na zemi a tiše se bál, že je zklamu. Tyhle ceny mám díky fanouškům a chtěl bych za to od srdce poděkovat. Mám s nimi úžasný vztah a budu se snažit jim to vše vrátit i s úroky – ať už na koncertech, nebo novými písněmi.

Už víte, kde si založíte svou slavičí voliéru?

Ceny si vystavím ve svém malém studiu, ale nejdřív je vezmu ukázat rodičům. Myslím, že budou pyšní. Co si budeme povídat, mají na tom veliký podíl. To oni mě podporovali a nikdy na mě nezanevřeli.

Mnohými jste označován za nástupce Karla Gotta. Je to zavazující?

Na jednu stranu mi to lichotí, ale na druhou bych si nikdy nic podobného nedovolil myslet. Česká republika nepotřebuje nového Gotta. Karel byl jen jeden a byl tak výjimečný, že by měl zůstat jen jeden. Navíc jeho odkaz je stále tak silný, že tu s námi stejně je a bude. Je ale pravda, že přístup k fanouškům a posluchačům máme podobný. Mimořádně si vážím každé přízně a opravdu mě baví se jim rozdat a dělat pro ně něco navíc.

Zlatého slavíka za nejlepšího zpěváka jste převzal z rukou vdovy Ivany Gottové, o níž jste pro Karla dokonce složil píseň. Řekli jste si něco v zákulisí?

Viděli jsme se