Stálo ho to hodně sil. V nové knize Magnetický vítr Gabriely Vránové popsal i chvíli, kdy se s milovanou mámou viděli naposled.

Loučení navždy

I když už to vypadalo nadějně, rakovina se náhle vrátila. Herečka, ač bojovnice, rychle ztrácela síly. „Nechtěl jsem si připustit, že je to naše setkání poslední. Ani ve chvíli, kdy volal lékař, abychom se připravili na nejhorší,“ píše o nejtěžších chvílích herec a režisér. „Když jsem v noci přijal zprávu o matčině smrti, tak jsem ani nevěděl, co říkám,“ dodává.

Bez autorizace

Ondřej se i tři roky po odchodu maminky ještě stále snaží vyrovnat se situací. Pečuje o tatínka Jiřího (81), na němž už taky hodně zapracoval věk a nemůže být sám. A dělá svou práci v televizi i v rozhlase. „Rukopis jsem rodině nedal přečíst dopředu,“ svěřil herec a režisér Blesku. „Je to moje kniha, můj pohled,“ dodává. Tuší dopředu, co se některým příbuzným nebude líbit.

Rodinná tajemství

Píše o často nezvladatelném drsném dědovi Jaroslavovi i babičce Marii s velkým srdcem. O prastrýci, který 13 let seděl za protistátní činnost. Nezapomíná ani na tátova bratra herce Jaroslava Kepku (†83), který byl pro něj vzorem. Dává hodně nahlédnout pod rodinnou pokličku.

Podoba s Brejchovou byla osudná

Filmový svět byl ke Gabriele Vránové macešský. Zatímco televize dokázala její přednosti využít a zůstalo mnoho nezapomenutelných rolí, film na Gabi zapomněl. „Problémem bylo, že když máma začala hrát, už tady jedna Vránová byla. Alena. A pak, Gabi byla v mládí hodně podobná Janě Brejchové. To taky sehrálo svou úlohu,“ je přesvědčený Kepka.

VIDEO: Smrt Gabriely Vránové (†78) z Chalupářů: Připomeňte si slavnou herečku!

Video
Video se připravuje ...

Smrt Gabriely Vránové (†78) z Chalupářů: Připomeňte si slavnou herečku! Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
31 fotografií