„Mám hlavně taneční boty. Přece jen jsem tanečnice, která dělá víc druhů tance, ne jen latinu a standard. Je jich hodně, ale myslím, že je to logické a přijatelné,“ svěřila Blesku s úsměvem nad svou úctyhodnou sbírkou Veronika Lálová. Trojnásobná účastnice StarDance, jež soutěž letos opustila společně s Pavlem Trávníčkem jako první, si velké množství bot nakoupila po celém světě. „Mám samba boty, které jsou přímo z karnevalu v Rio de Janeiru v Brazílii. Boty na flamenco jsem si koupila v Seville, a jelikož miluji Andaluzii, jsou pro mě i srdcové,“ pochlubila se tanečnice, která se díky svému povolání dostala na nejrůznější místa po celém světě.

Nejdražším párem, který Veronika Lálová momentálně vlastní, jsou kamínky zdobené páskové taneční boty na podpatku. Krásný pár měla připraven do pozdějších kol letošního StarDance. Jelikož ale s Pavlem Trávníčkem vypadli jako první, na střevíčky uz nedošlo. „Snad se mi poštěstí použít je teď na nějaké vystoupení,“ doufá Veronika Lálová.

A byla by škoda, kdyby je nevynesla, tento pár bot stál totiž bezmála pět tisíc korun. To sice na jednu stranu nezní jako tak ohromující částka, má to ale jeden háček. Podstatnou informací totiž je, že životnost tanečních bot je podle Veroniky pouhého půl roku. A to už se pak pořádně prodraží. Naopak největší sentimentální hodnotu mají pro drobnou brunetku s vypracovaným tělem klasické standardní boty se zavřenou špičkou. Ty jsou celé poseté obrovským množstvím blyštivých kamínků. Veronika v nich tančila letos ve StarDance v prvním kole. Nazdobené je ovšem mladá tanečnice nekoupila.

„S maminkou jsme si udělaly pracovní sobotu a lepily jsme. Každá jsme dělala jednu botu pět, možná šest hodin. Jsou to první boty, které jsem si takhle polepila. Vzhledem k tomu, jakou práci jsme si s tím daly, vážím si jich o to víc,“ svěřila Veronika Lálová. Na otázku, proč se v jejích botnících nachází tolik párů nejen pro taneční účely, ale i na civilní nošení, má Veronika Lálová celkem prozaickou odpověď.

Mohou za to její malá chodidla. „Mám velikost šestatřicet - a to jsou opravdu takové maličké popelkovské střevíčky. Takže je pravda, že takhle malé botky - a ještě na podpatku - jsou vždycky ve slevách,“ usmívá se šibalsky tanečnice. Všechny páry bot si prý koupila sama. „Nepohrdla bych nějakými hezkými botičkami,“ žertovala vítězka StarDance z roku 2016, jež má v pražském pronajatém bytě okolo padesáti párů bot. Stejné množství, pokud jich ovšem není ještě více, má v domě u rodičů v rodném Hradci Králové.

VIDEO: Nejstarší účastník StarDance Pavel Trávníček (71): Jak to s ním zvládala sexy tanečnice Veronika Lálová?

Video
délka: 06:15.12

Nejstarší účastník StarDance Pavel Trávníček (71): Jak to s ním zvládá sexy tanečnice Veronika Lálová? Markéta Reinischová

Fotogalerie
68 fotografií