9. listopadu se slovenští fanoušci konečně dočkali  - proběhla dlouho odkládaná premiéra filmu Karel. Narozdíl od té pražské, která se konala v luxusním Slovanském domě, ale slovenské hvězdy musely dorazit do nákupního centra Bory Mall. 

Ani tak ale na místě nechyběla zvučná jména. Dorazili například herec Maroš Kramár (62), herečka Kamila Magálová (70), zpěvačky Beáta Dubasová (58) a Patrícia Vitteková (41) nebo úspěšná podnikatelka a milovnice módy Natália Selveková. 

Unavená Gottová

Hlavní hvězdou večera ovšem nebyl nikdo jiný, než okouzlující vdova Ivana Gottová (45). Ta sice působila značně unaveně, stále z ní ale vyzařovalo její typické charisma. 

Bratislavská premiéra filmu Karel o legendárním umělci Karlu Gottovi (†80) měla původně proběhnout stejně jako ta pražská už 7. října. Kvůli špatné pandemické situaci ale musela být opět odložena. 

Neustálé odkládání

„Pro zhoršující se pandemickou situaci se slovenská premiéra dokumentu přesouvá na později,“ informovala tehdy Tiskovou agenturu Slovenské republiky Stanislava Borská z distribuční společnosti Bontonfilm. Nakonec se tak slavnostní promítání mohlo uskutečnit až o měsíc později. 

„Cílem tvůrců totiž je, aby si výjimečnou filmovou vzpomínku na Karla Gotta mohlo na velkém plátně vychutnat co nejvíc jeho příznivců, fanoušků a diváků,“ uvedla Borská. 

Přesouvání termínu samozřejmě zarmoutilo vdovu Ivanu, zdraví fanoušků pro ni ale bylo pochopitelně přednější. „Velmi mě to mrzí, chtěla jsem vás v těchto těžkých časech filmem Karel potěšit a povzbudit, ale nedá se nic dělat. Zdraví všech lidí je na prvním místě,“ vzkázala tehdy fanouškům.

Původně přitom měl film vstoupit do kin již v roce 2019 na Gottovy 80. narozeniny, sám Mistr si ale přál, aby se natáčení protáhlo. Hotový film byl tak uveden na Febiofestu v roce 2020, ovšem těsně poté se musela oficiální premiéra posunout kvůli pandemické situaci. V Česku jsme se tak dočkali až s téměř ročním zpožděním a na Slovensku až nyní...

VIDEO: Ostuda hrobu Skořepové! Kde je urna? A kritika dcer Gotta k filmu o něm

Video
délka: 02:07.36

Ostuda hrobu Skořepové! Kde je urna? A kritika dcer Gotta k filmu o něm Bára Horáková

Fotogalerie
38 fotografií