Stalo se to během zkoušek inscenace 3 verze života v Divadle Palace. „Zkoušeli jsme situaci, kdy se na mě Jana opilá sápe. Já jsem jí měl chuť říct, aby to nedělala, ale polkl jsem to. Nicméně jsem tu nevyřčenou poznámku dodržoval, ale ona to nevěděla. Dál se po mně sápala, já se od ní odtahoval až na konec gauče, upadl jsem a ohnal jsem se loktem,“ vyprávěl Chmela na natáčení dnešních 7 pádů Honzy Dědka (49). „Ozval se nepříjemný zvuk, v tu chvíli jsem věděl, že je zle. Jana chtěla hrát večer představení, ale začínala vypadat jako avatarka,“ dodal Igor s humorem sobě vlastním.

Rozbili dvě manželství

Kromě zlomeného nosu mají Jana a Igor za sebou i dvě rozbitá manželství. Jiskra mezi nimi přeskočila před 16 lety během hry Nože a slepice v Divadle Na zábradlí. „Byla jsem tam jediná žena mezi pěti muži. Potkali jsme se tam nejen v roli, ale i lidsky,“ zavzpomínala Janěková. „Sešli jsme se pak lidsky na baru i v šatně,“ přizvukoval Chmela. „V mojí šatně!“ upřesnila Jana. „Tam zahřměl vesmír a bylo to,“ dodala. Problém byl v tom, že ona byla vdaná a on ženatý.

Bolestivé a náročné

„Vůbec to nebylo romantické, naopak to bylo bolestivé a náročné. Vážně jsme si řekli, že se na rok rozejdeme a za rok se sejdeme a řekneme si, jestli tam ta láska je,“ prohlásila herečka s tím, že to dodneška nechápe. Igor chtěl tento závazek dodržet, ale Jana, které v té době táhlo na třicítku, dostála svému slovu jen 14 dní. „Nevydržela jsem to, navíc nás osud dával pořád dohromady, stále jsme hráli někde spolu. A režisér Robert Sedláček nás obsadil do filmu Pravidla lži, kde to vzniklo,“ uzavřela Janěková.

Mají 3 děti

Se svým manželem Igorem Chmelou vychovává Jana Janěková ml. tři děti – dceru Aničku (13) a dvojčata Elu (11) a Antonína (11).

VIDEO: Šok pro dívku z publika! Kluci z Partičky jí osahávali prsa!

Video
délka: 01:40.60
Video se připravuje ...

Šok pro dívku z publika! Kluci z Partičky jí osahávali prsa! FTV Prima

Fotogalerie
10 fotografií