Kdy vás požádal Jirka o ruku?

Asi už před dvěma roky. Myslela jsem, že je to legrace. Tak mě to vlastně hned jenom rozesmálo. U něj člověk mnohdy neví, kdy vtipkuje. Teď už jsem si na to zvykla.

Jak dlouho se s Jiřím vlastně znáte?

Jirku mi Walda představil v New Yorku v roce 1975 po našem koncertu v Julia Richmond auditoriu na Manhattanu. Byli jsme se skupinou KTO na cestě do Nashvillu na festival. Tam nás jednou dokonce Jiří uváděl na jeviště. Když jsme potom emigrovali na Floridu, tak jsme se s Plannerovými vídali častěji, přestože bydleli v Kalifornii. Dokonce jsme společně investovali do nemovitostí.

VIDEO: Olga Matušková a její přítel Jiří Planner: Jeli se ukázat Waldemarovi!

Video
délka: 01:08.46

Olga Matušková a její přítel Jiří Planner: Jeli se ukázat Waldemarovi! Petr Macek, Lukáš Červený

Jak se Waldemar s Jiřím seznámili?

Znají se od roku 1953, kdy Jirka dostal do Karlových Varů umístěnku po zdravotní škole a Walda ve Varech bydlel. Oba hráli v noci v barech. Walda se tím živil a Jirka si hraním na klavír přivydělával ke své práci v laboratoři. Pak se zase sešli v Semaforu, kde Jiří byl provozní ředitel. A z Waldy se stala hvězda.

Manželka Jiřího se prý starala jako doktorka o Waldemarovu maminku?

To je pravda. Waldova maminka ležela ve Varech v nemocnici, kde pracovala budoucí Jirkova žena Janička, čerstvě vyšlá z medicíny. Při vizitě se z rozhlasu zrovna linula písnička, když se maminka Matušková paní doktorky ptala: „Víte, kdo to zpívá?“ A paní doktorka odpověděla: „Toho zná přece každý, to je Waldemar Matuška.“ A maminka potěšeně reagovala: „To je můj syn!“ A paní doktorka Jana: „Vážně? Tak s vaším synem se kamarádí můj chlapec Jiří.“

A kdy jste se s Jiřím dali dohromady?

Spojil nás vlastně stejný osud. Odchodem Waldemara se mi změnily životní hodnoty. Asi pět let nato zemřela Jirkovi