Slavnostní předávání filmových cen Kristián se konalo od 19 hodin, už o hodinu dříve první hosté proudili do Obecního domu. Kulturní událost si nenechal ujít například herec a režisér Jiří Mádl (34). Ten v rozhovoru pro Blesk.cz odhalil, jak doufá, že po koronaviru diváci zase roztáhnou křídla a budou si co nejvíce užívat. Sám to měl během uplynulého roku jednodušší v tom, že je i scenáristou a klid tak využil k práci. Kromě toho měl i jiné pracovní příležitosti – například natáčel film Deníček moderního fotra.

Letošní laureát na cenu Jiří Lábus (71) také dorazil mezi prvními a bylo vidět, že se už moc těší. „Určitě se tady trochu zdržím a trochu si s kamarády popovídám,“ prozradil předstaivtel pohádkového čaroděje Rumburaka.

Další laureátka Božidara Turzonovová (79) dorazila ve společnosti kolegyně Daniely Kolářové (74). Prozradila, že na Slovensku si na nedostatek diváků rozhodně nemohou stěžovat. „Lidé jsou lační, máme plná divadla, ale co bude dál… to nevíme.“ Všichni se samozřejmě obávají, aby nepřišla další vlna pandemie a kultura nedostala další stopku.

V doprovodu půvabné ženy dorazil herec Igor Orozovič (37), který rovněž vyzýval diváky, aby se nebáli pořizovat si lístky do divadel a kin. „Já bych třeba pozval na muzikál Davida Bowieho Lazarus v Divadle Komedie nebo na Bezrukého Frantíka v Divadle pod Palmovkou, kde jsem spoluautorem,“ svěřil se herec, který před časem odešel z primáckého seriálu Polda. Právě proto, aby měl víc času třeba na divadelní projekty.

Chybět samozřejmě nemohl ani duchovní otec Febiofestu - producent Fero Fenič (70). Hned v úvodu se omlouval, že si s nikým nemůže potřást rukou, jelikož má vyhozené rameno - uklouzl totiž ve Španělsku u bazénu. „Absolvoval jsem tam torturu, nemohli mi to nahodit,“ přiznal patálii se zraněním v zahraničí a práskl na sebe i to, že by správně měl nosit obvaz, ale na akci ho na chvíli odložil, aby příliš nebudil pozornost.

Zastoupení pak měly též krásné dámy – například herečky Eva Čížkovská (55) či Denisa Pfauserová (32) alias princezna z pohádky Řachanda. Ta se nedávno vdala, miminko ovšem s mužem zatím neplánují. Blesku prozradila, že se již brzy mihne v seriálu Slunečná.

Na červeném koberci úsměvem zazářila také Petra Svoboda (39). Přišla s manželem a přiznala, že děti hlídá chůva. Po dlouhé době si tak s mužem mohli užít večer ve společnosti. Naopak „slaměným vdovcem“ se stal v pátek večer její kolega z Novy – sporťák Martin Čermák (30).

Jeho žena je totiž kytaristka a právě je v Německu na vystoupení. „Dneska si dáme pánskou jízdu, já se na to těším,“ radoval se Martin, který dorazil v zajímavém outfitu ze second handu, jenž prý původně patřil Lukáši Hejlíkovi (41).

V podstatě jako zlatý hřeb pak přišla do Obecního domu Iva Janžurová (80), která cenu Kristián dostala loni a přiznala, že z ní má stále radost. „Bylo to pro mě hrozně příjemné ocenění.“ Možná že další cenu obdrží v budoucnu za roli v novém snímku. Její postava totiž ve filmu trpí Tourettovým syndromem, a tak byla herečka nucena chrlit vulgarismy.

Společnost Ivě dělala její dcera Theodora Remundová (47), jež o mamince točí nový dokumentární film, který by se měl do kin dostat snad v roce 2023. Ovšem dámy se měly problém po natočení rozhovorů v davu lidí najít. „Kde mám to svoje dítě?“ ptala se tak Janžurová vtipně. Brzy se ale zase shledaly.

Dále na Febiofest dorazili také Vlastimil Harapes (75), Martina Hudečková (57), Zdeněk Mahdal (61), Jan Nedbal (30) s přítelkyní a další známé osobnosti.

VIDEO: Strach Ivy Janžurové kvůli opožděné oslavě osmdesátin: Tajný dárek prozradila dcera Remundová!

Video
délka: 03:45.16
Video se připravuje ...

Strach Ivy Janžurové kvůli opožděné oslavě osmdesátin: Tajný dárek prozradila dcera Remundová! Markéta Reinischová

Fotogalerie
117 fotografií