„Už nepůsobím v Českém rozhlasu. Skončil jsem tam ze svého rozhodnutí,“ prozradil Xaver Veselý webu Médiář. Podle jeho slov konec v rozhlase nesouvisí s jeho působením v Radě České televize ani s další jeho činností – například s působením v internetové XTV.

Co je tedy důvodem? „Český rozhlas ukončil spolupráci s panem Veselým k 31. červenci,“ uvedl pro Mediář mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna a naznačil, jak to bylo. „Stalo se tak na žádost pana Veselého z jeho osobních důvodů.“

Jaké důvody ovšem Luboš Xaver Veselý měl, již není jasné. Ani to, čemu se hodlá věnovat nadále. Ve veřejnoprávním rádiu moderoval dva roky a dva měsíce, poté, co po 17 letech opustil soukromou Frekvenci 1.

Od října 2019 zde měl coby externista pravidelný pořad Xaver a host, který ale podle všeho jeho odchodem nekončí. „Pořad Xaver a host budeme vysílat do konce srpna z předtočených dílů. Formát pořadu zůstane zachován, protože byl u řady posluchačů populární. Od září budeme pořad reprízovat a zkoušet potenciální nové moderátory,“ odhalil mluvčí rozhlasu. 

V květnovém vydání právě tohoto pořadu se dočkal Veselý dost zvláštní konfrontace – herec Tomáš Měcháček (42) mu vyčetl, že je pokrytec a zbabělec. „Urážíte novináře, urážíte své kolegy v Českém rozhlase. Tajíte, komu patří XTV. Porušujete kodex Českého rozhlasu,“ útočil na něj v živém vysílání a dokonce se vyjádřil ve smyslu, že by v rozhlase neměl Xaver vůbec pracovat... O necelé tři měsíce později se ta slova vyplnila – pracovat už tam nebude.

VIDEO: Měcháček v Podcastu: Řekl, proč naložil Xaverovi. O trestním oznámení se dozvěděl v Blesku

Video
Video se připravuje ...

Měcháček v Podcastu: Řekl, proč naložil Xaverovi. O trestním oznámení se dozvěděl v Blesku. Jiří Marek

Fotogalerie
49 fotografií