„Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.” Toť slavný citát spisovatele Antoine De Saint-Exupéryho z knihy Malý princ, jehož význam si herečka Daniela Šinkorová podle svých vlastních slov naplno uvědomila během svého pobytu na dovolené, kde zcela nečekaně získala svého nového čtyřnohého parťáka.

Fotku rozkošného střapatého voříška i s jeho dojemným příběhem sdílela herečka, která donedávna zářila na FTV Prima v seriálu Sestřičky Modrý kód, na svém instagramu – a všichni její fanoušci a followeři tak zjistili, že má rozhodně srdce na tom pravém místě. Osud nebohého zvířete jí totiž nebyl lhostejný.

„Tahle krasavice byla opuštěná, bezprizorní návštěvnice restaurace, ve které jsem byla štamgastem… Přišla vždycky večer, žebrala od hostů z talířů, pak unavená po celém dni bloudění usnula. Majitelé restaurace ji nechali se u nich vyspat, ráno zmizela. Velký problém byl, že milovala mazlení. Okamžitě se otočila na záda a poskytla bříško k drbání každému, kdo byl ochotný…“ líčila herečka.

Velice ji zaskočilo, když viděla, že srst zvířete je zamořená blechami. „Tak jsem si řekla, že ji zkusím alespoň trochu vylepšit život tím, že ji vykoupu, zbavím blech a koupím jí obojek, který bude veškerý hmyz odpuzovat. A dám jí najíst.“

VIDEO: Daniela Šinkorová: Práce v pizzerii mě bavila!

Video
délka: 04:54.84
Video se připravuje ...

Daniela Šinkorová: Práce v pizzerii mě bavila! Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

„No… Pouze tohle jsem udělala, nic dalšího jsem nečekala, neznalá chování opuštěných pejsků. Ovšem ona – MIMI – se okamžitě poté stala mou nedílnou součástí. Nehne se ode mne ani na krok. A já teď nevím, co dělat. Tak silnou vazbu (vděčnost) jsem nečekala…“ prozradila na sociální síti překvapená Daniela.

Roztomilý pejsek nechyběl ani na dalších jejích příspěvcích, tu se spolu mazlili, tamhle šli na procházku. Záhy bylo jasné, že je mezi nimi doopravdy silné pouto, a že tam sympatická herečka, známá z prken, která znamenají svět, z mnoha muzikálových rolí, Mimi prostě nechat nemůže. A že dá zvířátku druhou šanci na spokojený život.

Dostat zvíře do Česka se ovšem ukázalo složitější než očekávala. „Potřebuje zařídit pas, aby mohla cestovat do zahraničí. A to chvíli trvá - včetně povinného očkování, mikročipu pod kůži, absolvovala taky operaci ouška, ve kterém jí uvízla pichlavá rostlinka… a všechno má nějakou časovou posloupnost…“ vypočítávala Šinkorová, která se nyní plánuje pro fenku, o kterou se zatím stará jeden její kamarád, vrátit.

Držme jim palce, aby se spolu zase brzy setkaly a Mimi skutečně našla svůj nový domov v Česku! Pejsek mimochodem pocestuje do tuzemska autem a lodí - herečka ho totiž nechtěla uspávat kvůli přesunu letadlem. A my jí za její neskutečně dobrý skutek tleskáme.

Fotogalerie
74 fotografií