Do poslední chvíle bojoval se zákeřnou rakovinou a věřil, že ji porazí. Dokud to bylo možné, každé ráno cvičil, aby udržel tělo v kondici. To mu ale postupně vypovídalo službu.

Nejprve mu začal odcházet sluch, ale statečně se s tím vyrovnal. Pak však přišel i o hlas. „Asi před měsícem jsem mu psal, že bych ho navštívil. To mi neodpověděl, ale manželka, takže nemohl mluvit. A že mi zavolá, až ho budu moci navštívit. Bohužel už mi pak telefonovala až tuhle špatnou zprávu,“ svěřil webu eXtra.cz jeho kamarád, herec a dabér Martin Zahálka (62), známý ze seriálu Policie Modrava.

„Je mi to moc líto, že tak skvělý člověk odešel. Pán Bůh nebo paní Příroda ho tu mohli ještě pár let nechat. Rakovina ho pronásledovala řadu posledních let. Jezdil jsem ho navštěvovat, i když se přestěhovali,“ prozradil ještě Zahálka, který se ze smrti kamaráda jen těžce vzpamatovává. Nejvíce teď myslí na vdovu, herečku Jaroslavu Brouskovou (70).

„Musím ji vyzdvihnout, protože se o něj poslední roky nádherně starala. Pro ně oba to je určitým způsobem vysvobození,“ dodal herec. Poslední rozloučení s Ladislavem Potměšilem, který zemřel v pondělí ráno v motolské nemocnici, bude na přání zesnulého v úzkém kruhu rodinném.

VIDEO: Potměšil dal před smrtí zákaz, rodina promluvila o pohřbu. A Křížek je ve vězení

Video
Video se připravuje ...

Potměšil dal před smrtí zákaz, rodina promluvila o pohřbu. A Křížek je ve vězení Barbora Horáková

Fotogalerie
55 fotografií