U nejstarší Dominiky (49) to bylo až měsíc poté, co přišla na svět. A u druhorozené Lucie (33) zase o dva měsíce dříve, než se narodila. To vše zpěvák otevřeně popisuje ve své autobiografii Karel Gott: Má cesta za štěstím, z níž Blesk přináší exkluzivní ukázky!

Narození Dominiky

Ačkoli na něj maminka Marie tlačila, že by ráda vnouče, Karel žil dnem i nocí hudbou a byl oslněn reflektory. Pak mu ale do života vstoupila Antonie Zacpalová (80), se kterou se seznámil v roce 1970 během televizního natáčení písně Lady Carneval.

„Zájmu krásné tanečnice se nedalo odolat. Připadal bych si jako hlupák, kdybych její zájem ignoroval,“ vzpomíná Karel. Nabídl jí odvoz domů, ale nezůstalo jen u toho. „Nad ránem jsem opouštěl její žižkovský byt s tím, že si někdy zavoláme,“ popisuje zpěvák. Znovu se potkali až po dvou letech, kdy se scénář opakoval: „Zase jsem jí neodolal a nabídl odvoz. Tentokrát naše cesta vedla ke mně do strašnické vily. Strávili jsme spolu večer. Považoval jsem to za hezkou epizodu,“ tvrdí Karel.

Za několik měsíců mu zazvonil telefon. „Tak kdy se přijedeš podívat?“ hlesla Tonka do sluchátka. „Co, prosím?“ byl Karel zaskočený. Nic mu nedocházelo, ani když v pozadí slyšel dětský pláč. „No, kdy se přijedeš podívat na svou dceru?“ odpovídala Tonka. „Na jakou dceru?“ stále nechápal. „Na Dominiku! Je to naše miminko. Tvoje dítě,“ řekla Tonka do telefonu a v tu chvíli se Karel rozechvěl. „Cítil jsem to trochu jako podraz. Lhostejno, zda z lásky, nebo vypočítavosti…“ To všechno se mu honilo hlavou a trvalo mu půl roku, než dokázal jít za matkou svého prvního potomka.

„Kde se tady bereš?“ je překvapená Antonie, když Karel bez ohlášení zvoní u jejích dveří a v ruce má zabalenou velkou plyšovou opici. „Přišel jsem se podívat na Dominiku. Můžu dál?“ ptá se nejistě. Když svou dceru poprvé spatří, zaujmou ho její oči, stejné jako jeho. Vůbec poprvé v životě drží v náručí miminko. „Je heboučká a voní, moje Dominika…,“ rozplývá se táta Karel.

Prvních devět let ji navštěvoval jen zřídka. „Dokud ještě žila moje maminka, úzkostlivě jsem dbal na to, aby se nevědělo, že mám potomka. A tak jsem za dcerkou chodil potají,“ vypráví zpěvák. Antonii a Dominice pořídil na Vinohradech mezonetový byt, který jim celý vybavil.

Před smrtí jeho tatínka Karla (†71) v roce 1982 se ve zpěvákovi cosi pohnulo a rozhodl se prvorozenou dceru představit světu během natáčení vánočního televizního pořadu Zadáno pro Karla Gotta v Divadle Spejbla a Hurvínka. „Už nemělo smysl zapírat. Kdo se zeptal, hrdě jsem přiznal, ostatně, podobou nebylo pochyb. Ale říct to do televizních kamer jsem nedokázal. Pořad běžel v televizi na Štědrý den a k mé velké lítosti ho táta neviděl,“ lituje Karel, jehož tatínek zemřel čtyři dny před Vánocemi. Zpěvák se pak k Dominice všude veřejně hlásil, nejdříve se s ní nechal nafotit pro německý časopis a pak v roce 1983 pro Mladý svět.

VIDEO: Dominika Gottová o Štaidlovi: Špatné vzpomínky ohledně nátlaku na matku!

Video
délka: 03:02.48
Video se připravuje ...

Dominika Gottová o Štaidlovi: Špatné vzpomínky ohledně nátlaku na matku! Luboš Procházka

Důvodem, proč tak dlouho otálel, byl nejen strach, že ho lidé budou odsuzovat a co na to řeknou jeho fanynky. „Hlavně však hřích vůči rodičům jsem neměl odvahu napravit ani dodatečným přiznáním,“ svěřuje se. „Uvědomuji si, že jsem v podstatné chvíli života nenašel dostatek síly a odpovědnosti, abych řešil nečekanou situace lépe,“ hodnotí po letech ve své biografii narození první dcery Dominiky.

S matkou Lucie skoncoval

Matkou druhorozené dcery Lucie byla jeho skalní fanynka Iveta Kolářová (54). Poprvé se s ní setkal po televizním natáčení v Kladně, když ho prosila, aby ji odvezl domů. Vysadil ji v Podolí a tím to skončilo. Za rok a půl na něj ale »stopařka« čekala znovu před šatnou v kulturním domě v Ládví, kde si přebíral ocenění Televizní rolnička.

„I jméno už mi vypadlo z hlavy. Více než svým vzhledem mě zaujala rozhodností, se kterou se odvážila probojovat až k mé šatně, aby se připomněla,“ líčí zpěvák s tím, že si vyměnili telefonní čísla a on ji pak pozval na Bertramku. „Dali jsme si dobré víno, prožili bez rozpaků vášnivý večer a pak jsem jí zavolal taxi. Prostě oboustranné svobodné setkání na jediný večer, přičemž z mé strany nenastal důvod se znovu scházet,“ měl tehdy jasno zpěvák. A pak se stalo něco podobného, co už si zažil s Antonií.

„Potřebuji s tebou mluvit, je to důležité, můžeš se za mnou zastavit?“ ozvala se mu Iveta po dalších sedmi měsících. Dítě sice neplakalo, ale už ho nosila pod srdcem. „Ahoj, Karle! Čekáme spolu holčičku. Narodí se za dva měsíce,“ oznámila mu a na zpěváka přišly mrákoty. Prožili spolu jen jedinou noc, vůbec se neznali a věděl o ní jen to, že pracuje jako prodavačka.

„Nemohl jsem skousnout, že jsem byl zase obejit. Tím hůř, že jsem k Ivetě necítil vůbec nic. Proto jsem se s tím tentokrát vyrovnával snad ještě hůř než u Toničky,“ přiznal zpěvák. Na svou dceru Lucii se šel podívat krátce po narození, avšak žádnou podobu ve spící holčičce neviděl. I když zpočátku pochyboval o otcovství, obě je zabezpečil - koupil jim byt na pražských Vinohradech.

K Dominice hledal cestu dlouho a u Lucie to bylo ještě déle. „Postupem času, jak rostla, jsem začal víc a víc jihnout. Také už jsem v její tváři poznával aspoň lehké rysy po otci. Minimálně obočí měla určitě moje. Někdy člověku stačí maličkost…,“ vypráví Karel, který se k dceři přiznal po pěti letech. Obě matky i dcery zpěvák vždy zabezpečil a postupem let se v pěti všichni několikrát ročně scházeli. „Lucce jsem v jejích osmnácti letech koupil byt v Košířích a otevřel jí, stejně jako Dominice, vlastní účet,“ přiznává Gott s tím, že s její matkou Ivetou bez problémů vycházel a díky němu ani ona nikdy netrpěla nouzí.

Vztahy vzaly zasvé v roce 2008, kdy se Lucie vdala. Slavík se tehdy postaral o náklady na svatební hostinu a zaplatil novomanželům líbánky na Ibize. Jednoho dne se pak v novinách dočetl Ivetino vyjádření, že byl celá léta sobec a že by se všichni divili, kdyby ho osobně znali.

„Tím si ke mně definitivně zavřela cestu. Nad křivdy takového kalibru se bohužel povznést nedokážu. Dotklo se mě to natolik, že se tím už napořád zpřetrhaly vazby, kterými Lucka mě a Ivetu do té doby spojovala,“ udělal Karel radikální rozhodnutí.

VIDEO:  Ivana Gottová tiskne Karlovu autobiografii.

Video
délka: 00:19.05
Video se připravuje ...

Ivana Gottová tiskne Karlovu autobiografii. archiv Ivany Gottové

Fotogalerie
65 fotografií