Role mladého kriminalisty Alexe Brauna v seriálu Boží mlýny Vincenta Navrátila velmi bavila. Vyzkoušel si různé převleky, s kolegy Eliškou Křenkovou a Martinem Myšičkou si rozuměli a během natáčení se i dobře bavili. Seriál tak obohatili scénkami, které ani nebyly ve scénáři. Seriálového otce Navrátila ztvárnil Jiří Lábus, což byla pro mladého herce velká škola. Pro Blesk Podcast prozradil, jestli pozoroval, jak to zkušení kolegové dělají.

„Koukal jsem, ale kdybych pozoroval moc, jak oni to dělají, tak bych nevnímal zase sám sebe. Takže musíte najít zlatý střed. Inspirovat se legendama, jako je Jiří Lábus, a zároveň se dostatečně soustředit na sebe,“ odpověděl herec. Co přesně se od nich naučil, nechtěl nejprve specifikovat, ale pak přeci jen uvedl jednu věc, co by chtěl umět stejně jako oni: „Co vám můžu říct k herectví? Že jsem obkoukl pohyb nebo tak? To nejde specifikovat. Spíš se díváte na tu pracovní etiku. Je pak krásný vidět, že ti největší machři, jako je třeba Lábus, jsou vždycky ti nejskromnější a nejpřipravenější na tom place. A to je věc, která by se měla obkoukávat. A nic jinýho,“ dodal Navrátil.

Máma v televizi

Na natáčení Božích mlýnů bude prý vzpomínat, protože to byla dobrá zkušenost a posunula ho zase dále. Na filmovém place však nebyl poprvé. Dva roky hrál v seriálu Ulice a jako dítě doprovázel svoji maminku na natáčení legendy české televizní zábavy: „Vyrůstal jsem na place Tele Tele, tak ani nevím, jestli jsem ho viděl v televizi. Když nebylo hlídání, tak si mě máma vzala na natáčení. Já jsem tam seděl, když oni točili Tele Tele. Bylo to pro mě asi stejně zajímavý, jako kdybyste vy šel za svojí mámou do práce a koukal se na ni. Tak to by vás asi taky úplně nezajímalo. Pro mě to byly dny, kdy jsem nemohl být s kamarády, na počítači nebo tak něco,“ jednoduše vysvětlil herec.

Kromě Tele Tele Vincent Navrátil příliš nevyhledává ani jiné filmy a seriály, v nichž si zahrála jeho maminka Veronika Žilková. „Pro mě není zajímavý vidět mámu v televizi. My jsme ani televizi doma neměli. Takže když chci vidět něco s mámou, tak se kouknu na její velký filmy. U filmu je krásný to, že když na něj koukáte, tak máte pocit, že je to jiný svět. Když ve filmu vidíte účinkovat svoji mámu, tak vidíte svoji mámu. Může být sebelepší herečka, ale nevidíte tu roli, ale svoji mámu. Když se trápí ta role, tak se trápí vaše máma, a to žádné dítě nechce vidět. Takže já jsem máminu filmografii vystřihl,“ prozradil Vincent.

Nálepka

Již několik let je s Vincentem Navrátilem spojena také nálepka, že je synem Veroniky Žilkové. Pro Blesk Podcast uvedl, že ho to dříve mrzelo, ale pak se s tím vyrovnal a pochopil, proč jej média takto onálepkovala. Nyní to otočil ve svůj prospěch, za což se nijak nestydí, přesto by se nálepky rád jednou zbavil: „Až si zasloužím mediální pozornost sám za sebe, tak potom za to budu rád, ale doteď je ještě pro média stále zajímavější, že jsem syn mámy, než to, že jsem. Chápu to,“ řekl smířlivě Navrátil.

Proč uznává Zdeňka Trošku, proč není v Česku podle něj nikdo opravdu slavný a proč Vincenta Navrátila nyní baví divadelní herectví, se dozvíte v Blesk Podcastu:

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Máminu filmografii jsem vystřihl, přiznal Vincent Navrátil. Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
28 fotografií