Spisovatelka prosila Slavíka o odpuštění. „Přišla jsem se mu omluvit, že jsem nezvládla přiletět na jeho pohřeb. Má to tam moc hezky udělané,“ svěřila deníku Aha! Martina.

S Karlem strávila v tichosti několik minut. V posledních měsících jeho života na něho hodně myslela a moc ji mrzelo, že se z rodinných důvodů nedostala na poslední rozloučení. Vše tedy napravila až nyní, více než rok a půl po zpěvákově smrti, kdy jí klidnější situace ve světě dovolila přiletět domů. „Jsem samozřejmě neustále v kontaktu s Ivankou Gottovou. Jsem ráda, že tu situaci zvládá dobře,“ doplnila Martina.

Vzpomínky na Miloše

Hlavním cílem cesty Formanové do Česka je vydání její nové knihy Nalakuj to narůžovo, v níž vzpomíná na zesnulého manžela. Bolest ze ztráty milovaného člověka je pořád v ní. „Obecně se jaksi víc a víc snažím lidi hlavně pobavit, protože humor je pro mne absolutně nepostradatelný lék na všechny trable. V tom byl život s Milošem nejlepší, protože on byl vtipný až do konce. A najednou bylo pochopitelně po legraci...“ popsala po příletu domů spisovatelka, která o víkendu míří za maminkou a sestrou do Brna.

Ukázka z knihy aneb Bez písní a kouře

„Umlkly Milošovy oblíbené písničky, které jsme si pouštěli, jako by měl kdykoli vejít a připojit se k nám. Obývákem se nenese kouř jeho doutníků ani vůně espressa s kapkou #Baileys ani zvuk #CNN ani, ani...“ stojí v úvodu knihy Formanové.

Za rozchodem s Martinou stál Slavík

Karla Gotta potkala Martina, tehdy ještě Zbořilová, ve svých osmnácti letech na večírku. Psal se rok 1984. V té době ještě studovala gymnázium v Brně. Jakmile odmaturovala, oznámila zpěvákovi, že si pronajala byt v Praze. Jejich milostný vztah vydržel na přelomu 80. a 90. let pět roků. Podle zpěvákovy dcery Dominiky stál za rozchodem její otec. „Řekl mi tehdy – už jsem to s Martinou ukončil. Už to chtěla navážno a řekla mi, že se rozhodně s nikým z rodiny nebude finančně dělit! To ho velmi ranilo,“ vzpomínala loni ve své knize nejstarší Slavíkova dcera.

VIDEO: Martina Formanová z karantény v pořadu Spolu z domu

Video
délka: 08:00.00
Video se připravuje ...

Martina Formanová z karantény v pořadu Spolu z domu TV Nova

Fotogalerie
35 fotografií