Herec měl nejprve minulou sobotu přijít do živého vysílání Českého rozhlasu Dvojka, kde jubilantka přijímala gratulace od svých kolegů. „Byl pozvaný, ale na poslední chvíli se omluvil s tím, že nepřijde. Že napsal Jiřince dopis a že jí ho přečte ze záznamu. To také udělal a moc ji to dojalo,“ prozradil moderátor Tobogánu Aleš Cibulka (44), jehož situace také překvapila.

Pořad se natáčel i na video a na něm je jasně vidět, že Preiss před vysíláním ve studiu byl, a mohl tak na milovanou kolegyni počkat. Čas podle všeho měl... „On se styděl!“ řekl živě Bohdalové a posluchačům do vysílání Cibulka. „Jo, on se styděl... Já jsem ho vždycky chápala,“ dodala viditelně dojatá herečka.

Jelikož Jiřina věděla, že pozvala Viktora na pondělní narozeninovou párty k sobě domů, snažila se zachovat klid. Ani tam ale herec nepřišel a omluvil se. A to už Bohdalovou dle informací Aha! zamrzelo, ač svému okolí tvrdí, že ho chápe. Co ale chápe? Je legendární herec v pořádku?

„Pan Preiss teď ruší skoro všechno. Není jasné, co se s ním děje. Všichni jsou vylekaní,“ prozradil Aha! důvěryhodný zdroj. Sám herec na dotaz novinářů ale zatím nereagoval. 

Jak jí gratuloval ze záznamu?

Preiss ve své rozhlasové gratulaci, natočené i na video, mimo jiné řekl: „Strávili jsme spolu příjemného a hezkého času a já ti za něj děkuju. Stejně jako ti děkuji za chvíle mimo jeviště. Ty, tvoje i předešlé generace nastavily té naší pomyslnou profesní laťku hodně vysoko. Ty nemáš ráda patos, fráze, já to vím, proto skončím málo známou hláškou kolegy Josefa Beka. Ten mě, když jsem se ho občas ptal na radu ohledně mého výkonu, bodře plácnul po ramenou a zvolal – mladej, už s tím nehejbej, mě mrazilo! Jiřinko, ty víš moc dobře, proč to píšu a proč to čtu. Buď zdravá, buď zdravá... Tvůj Viktor Preiss!“

VIDEO: Živijó s rodinou a Donutilem: Půlnoc devadesátnice Bohdalové

Video
délka: 00:38.60

Živijó s rodinou a Donutilem: Půlnoc devadesátnice Bohdalové Facebook

Fotogalerie
84 fotografií