Drží pravidelně dvacetidenní hladovku, odmítá požívat prášky, postavil vlastníma rukama dům z hlíny a chodí bos. Jaroslav Dušek, který 30. dubna slaví 60. narozeniny, je známý alternativním způsobem života, který praktikuje v jakémkoli ročním období. Odmítá nosit klasické boty. Buď chodí bos, nebo nosí tzv. platfusky (plátěná sportovní obuv).

V roce 1991 se prošel po žhavých uhlících a napadlo ho, jestli má tělo schopnost uzdravit se samo. Má – částečně za to může zdravý životní styl a návrat k přírodě, zbytek má na starosti duševní pohoda. 

Herec je rovněž velkým fanouškem půstů. Drží je pravidelně, aby pročistil tělo a našel duševní rovnováhu. Nesvazuje se pravidly a drží je různě dlouho. Jakmile dostane hlad, nají se. Jeden z posledních půstů prý trval třicet dnů.

VIDEO: Jaroslava Kretschmerová: Slunce, seno 4? Telefonovali jsme si s Troškou...

Video
Video se připravuje ...

Jaroslava Kretschmerová: Slunce, seno 4? Telefonovali jsme si s Troškou... David Turek, Jan Jedlička

Svým vlažným přístupem k lékařům a medicíně je znám už desítky let. „Když mi chce doktor předepsat léky, odpovím, že si vyjednám jiného. Znám lékaře, kteří vědí, že lék je krajní varianta.“ Často musí čelit nepochopení. A to dosáhlo vrcholu v roce 2008, kdy herec získal od svazu skeptiků výsměšné ocenění Bludný balvan.

Dušek hrál v desítkách filmů Vrať se do hrobu, Pelíšky, Pupendo, Želary a naposledy v Úsměvech smutných mužů. Působí v Divadle Kampa (jehož ředitelkou je jeho manželka Iveta Dušková) i v několika představeních a v pravidelných besedách Duše K. Je otcem syna Martina a dcery Agáty. 

Fotogalerie
35 fotografií