Ewa Farna na svém facebookovém účtu, kde komunikuje s fanoušky střídavě polsky a česky, promluvila o trendu body positive, tedy pozitivní vnímání vlastního těla. Dnes už se tolik nehledí na to, kdo má nějaké to kilo navíc, ale hlavní je, aby byl daný člověk se sebou spokojený, a tak by to mělo brát i jeho okolí.

Zpěvačka si nyní posteskla, že by si přála, aby to takto fungovalo i v době, kdy dospívala. „Ach, kdyby tento trend vládl před několika lety, pravděpodobně bych se nedočkala takového lynčování, co jsem zažila za ta léta, když jsem se měnila z dívky na ženu,“ napsala na facebooku v polštině.

„Nebylo to snadné období - procházíte fází sebepřijetí, přijímáte změny svého těla pod vlivem hormonů a zrání - a někdo vám pořád vyčítá, že už nevypadáte stejně a měli byste jíst méně,“ stěžovala si Farna, která je na hudební scéně, tudíž i ve světle reflektorů, již od 12 let. 

„Chci vám říci, že jsem se vždy snažila zdůraznit, že skutečnost, že nemám 50, nebo dokonce 60 kg, neznamená, že nemám právo být zpěvačkou ani se objevovat na obálkách časopisů. A dokonce to ani neznamená, že vedu nezdravý životní styl!“ snažila se vysvětlit Ewa, která se už dokonce v roce 2019 stala maminkou syna Artura, polsky Artuśe.

Zpěvačka také připomněla, že existují i velmi štíhlé modelky, kterým sice veřejnost za postavy tleská, ale už neřeší, že ve skutečnosti tyto ženy třeba nezdravě jí a kouří, zkrátka se o sebe zas tak nestarají. „Je velmi dobré, že důrazně zdůrazňujeme, že jsou přijímány i jiné velikosti,“ popisovala Ewa s tím, že už se setkala ale i s opačným extrémem, kdy veřejnost odsuzuje pro změnu všechny štíhlé dívky. To je samozřejmě také špatně. 

„Krása a zdraví nemusí mít velikost 34. To však v žádném případě neznamená výsměch, nebo povolení nenávidět štíhlé nebo atletické postavy. Je to absurdní,“ durdila se Farna, která dává jasně najevo, že v první řadě je vždy zdraví člověka.

„Zdraví je nejdůležitější. A pokud je dívka zdravá a štíhlá, přejeme jí to, řekněme něco hezkého. Pokud existuje dívka zdravá s plnějšími křivkami, popřejte jí to a řekněte něco hezkého. Pokud jste opravdu spokojeni s tím, čím jste, pak přejete ostatním jen to dobré a užíváte si jejich úspěchy,“ dodala interpretka hitů Měls mě vůbec rád či Na ostří nože.

VIDEO: Gott přezpíval hit Čau lásko s Farnou! Poslechněte si, jak zpívá o umělé kyčli!

Video
délka: 05:17.85

Gott přezpíval hit Čau lásko s Farnou! Poslechněte si, jak zpívá o umělé kyčli! David Turek

Fotogalerie
68 fotografií