Slavná česká herečka Slávka Budínová, představitelka legendární paní Ofky z Noci na Karlštejně, „horní mámy“, bývalé paní Macháčkové, z komedie Léto s kovbojem, anebo protivné paní Vilímkové ze seriálu Žena za pultem, v posledních letech svého života propadla alkoholu. Zaháněla tak žal po skonu milovaného manžela i samotu – nikdy totiž neměla děti. Někdy popíjela prý tak mocně, že padala na zem. Když pak pár dní před svým skonem sestavovala svou závěť, patrně nebyla plně při smyslech. „Byla v hluboké depresi, apatii, podepsala by zřejmě cokoli. Musela mít těžké abstinenční příznaky,“ tvrdila Malostranským novinám hereččina lékařka.

Poslední vůle totiž všechny velice překvapila. Očekávalo se, že Budínová svůj majetek, jehož cena se odhadovala zhruba na 60 milionů korun, nechá svým příbuzným, potomkům svého nevlastního bratra, a příbuzným své sestřenice. Mělo jít o dva domy, jeden U Bílé botky na Kampě, kde žila s režisérem Ivo Tomanem (†70) a kde také dožila, a druhý dům na Maltézském náměstí. Kromě toho měla i vzácné obrazy a starožitný nábytek. Mlýn u Drahenic na Příbramsku, co sloužil jako letní sídlo, nedlouho před svým skonem výhodně prodala. Ona ale udělala něco naprosto šokujícího – veškeré své movité i nemovité statky odkázala starožitníkovi Rudolfu Příhodovi (†68).

VIDEO: Slávka Budínová by slavila narozeniny: Kariéře dala přednost před dítětem a rodinou

Video
Video se připravuje ...

Slávka Budínová by slavila narozeniny: Kariéře dala přednost před dítětem a rodinou Videohub

Muž, který se údajně vetřel do její přízně, pak velice výhodně prodal dům na prestižní adrese Prahy 1 známé firmě vyrábějící likéry, a přišel si díky tomu na pořádné peníze. A přesto, když v roce 2018 zemřel i on, zbyly po něm závratně vysoké dluhy, údajně okolo 30 milionů - a právě dům na Maltézském náměstí, který rozhodně není laciný. Jeho cena údajně činí kolem 110 milionů! Na ten má, nebo tedy spíše bude mít, nárok operní pěvkyně Gabriela Beňačková (74). Příhodova maminka Věra (†92), která Rudolfa přežila, na ni totiž myslela ve své poslední vůli. „Vše odkázala své nájemkyni vinárny v domě na Maltézském náměstí a paní Beňačkové,“ řekl Blesku v roce 2019 dobře informovaný zdroj.

Synové paní Věry, co se shodou okolností oba jmenují Josefové (každý měl jiného otce), závěť napadli. Byli přesvědčeni, že by dědit měli právě oni, a to jak po bratrovi, tak i po mamince. Celá kauza se řešila, a možná ještě stále řeší, soudně. Budínová, jíž její herečtí kolegové přezdívali „malostranská hraběnka“, tak možná může být jenom ráda, že se těchto tahanic o majetek již nedočkala, a že se k tomuto boji nesnížila její vlastní krev. Přesto však kolují legendy, že jednou prý těhotná byla – s hercem Karlem Högerem (†67). Ten byl ale zadaný a ona, v obavách před možným skandálem, raději podstoupila potrat. Jestli to ale byla pravda, to už se zřejmě nikdy nedozvíme.
Fotogalerie
26 fotografií