Dokud ještě patřil herečce a jejímu manželovi, režiséru Ivu Tomanovi (†70), bývalo tu hlavně o prázdninách veselo. Jezdívali sem za nimi herci Karel Hlušička (†92), Josef Langmiler (†83) či textař Eduard Pergner (†65), otec moderátorky Terezy Pergnerové (45).

S lidmi ze vsi si Slávka s Ivem moc blízcí nebyli. „Občas zašli na pivo do hospody nebo si nechali odlít z lahve rumu s sebou. Ale chodili sem spíš jen kvůli tomu, aby sehnali nějaké řemeslníky na opravy ve mlýně,“ prozradil deníku Aha! místní hostinský. Po manželově skonu v roce 1994 tam Slávka přestala jezdit a krátce před svou smrtí se rozhodla letního sídla zbavit. Mlýn od ní koupil za milion korun jakýsi pan Špicl, mnoho štěstí mu ale nepřinesl.

Došly mu peníze na opravy a k věčnému boji s památkáři se přidala i tragédie. Jeden z jeho zaměstnanců zde spáchal sebevraždu z nešťastné lásky. Nynější majitel také boj s památkaři vzdal a ve stavebních úpravách nyní nepokračuje. Když se ho Aha! zeptalo, jaké má s chátrajícím mlýnem další plány, odmítl se vyjádřit. „Promiňte, ale na toto téma nebudu mluvit,“ řekl vážným hlasem a zavěsil.

Budínová zemřela jen pár dní před povodněmi v srpnu 2002, které poničily její pražský dům mezi Klárovem a Kampou. Po hereččině smrti se předpokládalo, že ho zdědí její příbuzný – syn sestřenice, lékař Pavel Jurák. Jenže Slávka v závěti rozhodla, že ho dostane přítel, starožitník Rudolf Příhoda (†78). Ten ho později prodal. Dům tak v roce 2011 získala známá likérka.

Fotogalerie
30 fotografií