Na domácím videu zní Františkův hlas skoro jako před lety. To dostával do varu desítky tisíc fanoušků. Rozhodně je znát obrovské zlepšení proti záznamu z letošního února, kdy měl zpěvák značné problémy s dechem a hlasem. Sám Nedvěd je ale ke svému výkonu kritický. „Ještě to nezní, jak by mělo, ale už vám s Vojtou můžeme dělat radost,“ říká svým fanouškům z obýváku v Lukách. K hitu Růže z papíru se vedle svého syna sám doprovází na kytaru. „Tři písničky a děkuju za přízeň, vydržte, abychom jeli dál a měli zase radost ze života,“ vzkazuje Nedvěd příznivcům.

Bál se nejhoršího

I když na videu se zdá, že Franta už trochu přibral, písničkář to popírá. „Ne, jsem na stejné váze, jako když jsem se vrátil po chemoterapiích,“ ujistil Blesk Nedvěd, který se na začátku boje se zákeřnou nemocí přece jen obával nejhoršího. „Lékaři mi nechtějí dávat zbytečné naděje,“ upozorňuje i nyní a obrací pozornost k svému »výrobnímu nástroji«: „Říkali, že když to dobře dopadne, budu mít hlas jako Jiří Bartoška. Ale když úplně dobře, tak se mi vrátí můj skvělý hlas, kterého já si moc vážím,“ svěřil se Blesku, když začátkem roku ještě podstupoval chemoterapie.

Zákrok na srdci

Nejprve Františka zradilo loni na jaře srdce, fungovalo mu totiž na pouhých 30 procent, špatně se mu dýchalo a pohybovalo. V IKEM podstoupil čtyřnásobný bypass. Pak ale na podzim minulého roku přišla drsná diagnóza – rakovina plic. „Na nemoc přišli lékaři úplně náhodou při jiném vyšetření,“ popsal tehdy.

VIDEO: František Nedvěd o Janovi: S rozchodem s bratrem jsem se nevyrovnal!

Video
délka: 02:32.49

František Nedvěd o Janovi: S rozchodem s bratrem jsem se nevyrovnal! MIRKA DVOŘÁKOVÁ, LUKÁŠ ČERVENÝ, LUDĚK MAZÁK

Fotogalerie
19 fotografií