„Dědeček byl a pořád je můj největší vzor,“ přiznala mladičká Anna Dvořáková, která po mamince Barboře Munzarové podědila půvab a kudrnaté kadeře a po otci Jiřím Dvořákovi zase charisma a ďolíček v bradě, v primáckém pořadu Showtime. Jejím dědečkem nebyl nikdo jiný nežli herec Luděk Munzar„Byl to neskutečně slušnej, neskutečně odvážnej a skvělej člověk. Prakticky mě vychovával, když jsem byla menší, mám nejvíc vzpomínek právě na něj. Maminka s tatínkem bývali většinou někde v divadle nebo na nějakém zájezdu a děda se mnou trávil pořád čas, chodili jsme spolu na procházky. Myslím si, že díky němu jsem teď taky takovej člověk, jakej jsem.“

I kvůli němu by se ráda stala pokračovatelem rodinné tradice a její představy o budoucnosti se točí především kolem umění a herectví – tedy až dokončí střední školu. „Mám takový nápad, že až odmaturuju, tak bych odjela třeba na rok do nějaký anglicky mluvící země, kde bych zkoušela nějaký herecký workshopy. Myslím si, že když se člověk učí herectví i někde jinde, tak mu to může dát trošku jinou perspektivu a může mu to pomoct ujasnit hodně věcí.“ Až čas nejspíš ukáže, zda je jí herecká profese přána – na televizních obrazovkách už má za sebou svůj debut ve snímku Klec, a mihla se i v jedné epizodě Hlavy Medúzy.

VIDEO: Takto Martin Trnavský zachytil poslední Vánoce Luďka Munzara, který zemřel 26. ledna 2019
 

To, že pochází ze slavné rodiny, je podle Anny v životě spíše nevýhodou. „Lidi si neuvědomujou, jaký to je. A ani nemůžou, já se za to samozřejmě na nikoho nezlobím. Znamená to ale nula soukromí, znamená to, že lidi umí být opravdu zlí,“ vypočítávala. „Výhoda je to, a já jsem za to vždycky hrozně vděčná, že kdykoliv mě rodiče kamkoliv vezmou, třeba na natáčení nebo do divadla. Ve Vinohradském divadle jsem vlastně vyrůstala,“ smála se pohledná mladá slečna, o které dozajista ještě hodně uslyšíme. Pokud ne na stříbrném plátně, tak na přehlídkových molech: několik agentur prý už projevilo zájem s ní navázat spolupráci.

VIDEO: Poslední ovace v Národním: Takhle Munzara (†85) vyprovodili do hereckého nebe
Video
Video se připravuje ...

Poslední ovace v Národním: Takhle Munzara (†85) vyprovodili do hereckého nebe Lukáš Červený

Fotogalerie
42 fotografií