Nejspíš jenom málokdo ví, že Láďa Hruška, co se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách se svým pořadem Vychytávky Ládi Hrušky, je původně vystudovaným učitelem se zaměřením na chemii a biologii. U učitelského řemesla sice nakonec neskončil, přesto se však dětem věnuje. Je autorem již několika románů pro malé čtenáře! „Kdyby mi před několika lety někdo řekl, že budu psát knížky pro děti, tak si poklepu na čelo. Ale před pár dny jsem odevzdával už třetí díl Průšvihů drzého záškoláka,“ usmíval se Hruška.

O pokračování příběhů neposedného šesťáka Mikyho, který čtenářům zároveň radí, jak si například vyrobit vlastní jedlý sliz či stylový kryt na mobil, si ale prý jeho maličcí fanoušci sami řekli. „Na předchozí díly mám právě od školáků kladné zpětné reakce,“ tvrdí Láďa coby spisovatel. Není mimochodem jedinou celebritou, která se v těchto těžkých časech dala na literaturu: jedním příkladem za všechny budiž herečka Jana Bernášková (39), hvězda seriálu Vyprávěj. Po úspěšné prvotině Jak přežít svého muže, kterou si dokonce sama namluvila coby audioknihu, se již pustila do psaní druhého románu.

VIDEO: Láďa Hruška koupil zámeček v rodném kraji a bude v něm bydlet s celou rodinou

Video
délka: 01:31.86
Video se připravuje ...

Láďa Hruška koupil zámeček v rodném kraji a bude v něm bydlet s celou rodinou. Adriana Krátká / BPŽ

Hruška ovšem myslí i na své dospělé příznivce – hodlá pro ně sestavit novou kuchařku, která by mohla být stejně úspěšná jako bestseller Vaříme s Láďou Hruškou z roku 2014. Přestože byl tento počin výživovými poradci velmi kritizován, mělo se ho prodat více než 400 tisíc kusů. Možná i z toho důvodu se tentokrát zaměří na zdravou výživu. „Rád si uvařím a dělám si do práce krabičky. Zatímco se ostatní futrovali v hospodě, tak já jím krabičky za hospodou. Došlo to do takové fáze, že se mě lidi ptají, jakou dietu držím, co jím. Takže jsem dostal za úkol sestavit Láďovy krabičky jako kuchařku,“ těší se Hruška.

Přestože prohlašuje, že kvůli penězům své knihy rozhodně nepíše, připouští, že je velmi pilný, co se práce týče. Nedokáže zkrátka sedět s rukama v klíně a nedělat nic – a to už od dětství. Jeho maminka byla totiž mistrovou v továrně na školní potřeby, a Hruška si tam chodil v dobách studia přivydělávat. „O prázdninách jsem skládal bloky křídy, řezal modelínu a strašně mě to bavilo. Když jsem splnil normu, dostal jsem i prémie. Ženský z toho byly vždycky nervózní, jak jsem produktivní,“ smál se tento renesanční muž, který se práce všeho druhu rozhodně nebojí. Dokonce si i zahrál ve filmu: ve Vánočním Kameňáku.

VIDEO: Takhle to Láďa Hruška rozjel na koncertu Dalibora Jandy

Video
délka: 00:53.08
Video se připravuje ...

Takhle to Láďa Hruška rozjel na koncertu Dalibora Jandy. Hana Hoschlová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
38 fotografií