Hrál Hitlera i Ježíše. Dost přesvědčivě teď nicméně ztvárňuje i vrchního komisaře historického seriálu. S jeho spořádaným životem ale nemá společného v civilu skoro nic. Už jen tím, že ještě nezaložil rodinu a nemá děti. „Jsem docela opatrný, vidím kolem, jak se vztahy rozpadají. Nemám trvalý vztah, i když mě napadá, že už bych sakra nějaký měl mít. Jenže to bych musel natrefit na tu správnou osobu,“ přiznal před časem, že už by se rád usadil. Od té doby se ale nic moc nezměnilo. Nadto talentovaný herec přiznává, že míval složité období.

„Ještě ve třiceti jsem měl pocit, že jsem nesmrtelný. Žil jsem jako bohém a divočil na flámech. A knížky jsme tam zrovna nečetli… Bylo to veselé, ale pak mi tělo začalo dávat najevo, že se chovám jako sebevrah,“ popsal v Ženě a život s tím, že to se čtyřicítkou skončilo. „Signálem byla chronická nespavost, která ze mě dělala chodící mrtvolu. Byl jsem vyčerpaný, připadalo mi, že mám mozek větší než hlavu, nic mě nebavilo. Je to utrpení. Samozřejmě alkohol či cigarety tomu rozhodně nepomůžou,“ vysvětlil pro Novinky.

Nakonec skončil s mejdany i s kouřením, kterému propadl už ve 14 letech. „Vypil jsem si svoje, kocoviny byly čím dál horší, to, jak jsem se choval, bylo čím dál blbější. Stačilo. Navíc mám tolik práce, že si flámování nemůžu dovolit,“ dodal seriálový Hynek Budík. Jak to asi vypadalo, když přebral, naznačil v seriálu Zkáza Dejvického divadla, kde hrál sám sebe.

Když se tam opil, tak všechny urážel a byl agresivní, druhý den si nic nepamatoval a všem se omlouval. Dnes si Plesl ve dnech volna čistí hlavu na Vysočině a svůj pokojíček má i na Státním zámku Vranov nad Dyjí. „Klidně tam trávím sám několik dní, aniž bych potřeboval nějaký program. Rovnám si myšlenky. Je to blahodárné,“ vylíčil.

Další díl Zločinů Velké Prahy uvede ČT1 14. února ve 20:10.

Plesl je tak vytížený herec, že propásl i představení seriálu Zločiny Velké Prahy v České televizi. Přitom hraje hlavní roli. „V den tiskové konference točil v Bratislavě, proto se nemohl zúčastnit. Další dny, kdy jsme uvažovali o termínu konference, točil v Ostravě seriál Stíny v mlze,“ vysvětlil jeho absenci Daniel Maršalík z České televize. Režisér Jaroslav Brabec (66) k tomu ale měl mnohem vtipnější historku.

„Nevíme, kde je, ale možná někde lítá nahej po lese na Slovensku, tak ať se mu v té zimě daří a nedopadne jako pan Langmajer,“ narážel na faux pas seriálového obvodního inspektora Havlíka, který na videu o otužování všem předvedl svůj penis. Ostatně není to tak dlouho, co musel Jaroslav Plesl lítat bez trenek po lese, když hrál psychopata v Žábách bez jazyka.

VIDEO: Jaroslav Plesl si ještě na škole pořídil brnění na míru

Video
délka: 01:41.03

Jaroslav Plesl si ještě na škole pořídil brnění na míru Tereza Kovářová

V rolích komplikovaných lidí a agresorů se osvědčil, a tak ho do nich režiséři rádi obsazují. „Když jsem dotočil Žáby bez jazyka, zapřisáhl jsem se, že tenhle typ role na čas nebudu brát. Měl jsem toho plné zuby. Člověk se hrabe ve vlastním bahně. Máme ho v sobě každý, a ať chcete, nebo ne, hořkost a temnota z těch rolí vás prostupují a obepínají a veselo z toho není. Od psychopatů se teď chci držet daleko,“ tvrdí.

VIDEO: Blesk Podcast: Langmajer sexappeal z tlamy nevymaže, Plesl v roli exceluje, řekl režisér

Video
délka: 37:08.04

Blesk Podcast: Langmajer sex-appeal z tlamy nevymaže, Plesl v roli exceluje, řekl režisér. Blesk

Fotogalerie
31 fotografií