„Začínám být hodně komunikativní, což jsem dřív nebyla, byla jsem taková uzavřená. Naopak tatínek se dával s každým, koho potkal na ulici, do řeči a ženám nabízel sňatky a tak,“ odpověděla Tereza Brodská v pořadu Showtime na otázku, jestli je v něčem svému otci Vlastimilovi Brodskému podobná.

VIDEO: Upřímná Tereza Brodská: Proč přibrala 10 kilo? A jak je na tom máma Brejchová?

Video
délka: 04:25.07
Video se připravuje ...

Upřímná Tereza Brodská: Proč přibrala 10 kilo? A jak je na tom máma Brejchová? Markéta Reinischová

Herec, který se zastřelil 10. dubna 2002 ve své roubence v obci Slunečná, všechny svým činem ochromil. „Já, ani můj bratr, ani nikdo z rodiny to nečekal. Ani jeho psychiatři to nečekali. I je to zaskočilo, protože tatínek měl celej život takovej černej humor a netušili jsme, že by se k něčemu takovýmu odhodlal,“ prozradila herečka při bolestné vzpomínce.

„Málokdo ví, že tatínek měl rok před natočením Babího léta velkou mozkovou příhodu. Tenkrát byl převezen do Vojenské nemocnice a ten rozsah toho krvácení byl tak velkej, že pan profesor Beneš říkal, jestli má vůbec smysl ho operovat. A jeho tatínek, starej pan profesor Beneš řekl: ‚Tak to zkus toho Bróďu odoperovat.' Pan profesor Beneš ho odoperoval a tatínek do roka natočil Babí léto, což je úplnej zázrak,“ svěřila Tereza Brodská, co předcházelo tatínkovým myšlenkám vzít si život.

Od té chvíle se strachoval, co s ním bude dál. „Myslím, že tatínek se pak bál, aby se ta situace znovu neopakovala. Myslím, že ho taky zasáhlo, když viděl pana Horníčka v nemocnici, kde za ním byl se Stellou Zázvorkovou a viděl tu bezmoc těch lidí. Když je člověk odkázanej na pomoc druhých. A to si myslím, že tatínek nechtěl,“ vysvětlila herečka domnělý důvod svého slavného otce k dobrovolnému odchodu ze světa.

VIDEO: Doleželová jezdí k novému muži. Proč ty manévry? A Brejchová se obula do Brodské

Video
délka: 03:01.82
Video se připravuje ...

Doleželová jezdí k novému muži. Proč ty manévry? A Brejchová se obula do Brodské Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
30 fotografií