„Je to pro ni i pro mne to nejlepší místo,“ řekl Blesku vdovec Jan Kolomazník (68). Původní nabídka od města Brna, kde se zpěvačka v roce 1939 narodila, ho potěšila, ale měl by svou lásku příliš daleko.

Zpěvačku chtěli pohřbít mezi slavnými rodáky, jenže Honza potřebuje mít možnost zajít za ní pokaždé, když se mu zasteskne. „Byla i možnost pochovat Evičku na Vyšehradě. Vím ale moc dobře, že to by nechtěla. Mluvili jsme o tom, když si tam pořídil hrob někdo ze známých, a vždycky nesouhlasně vrtěla hlavou,“ prozradil Kolomazník.

Když byl v červenci uctít Karla Gotta při příležitosti jeho nedožitých 81. narozenin, měl hned jasno. „Tenhle hřbitov má atmosféru a mohu sem zajít, kdykoli budu chtít. A Eva bude s Karlem vlastně i po smrti,“ řekl Blesku o milované ženě, která se tak dočká celkově 4 rozloučení, včetně uložení do hrobu.

VIDEO: Vzpomínkový koncert na Evu Pilarovou a Karla Gotta se odehrál v Brně.

Video
délka: 03:53.80
Video se připravuje ...

Vzpomínkový koncert na Evu Pilarovou a Karla Gotta se odehrál v Brně. Jiří Nováček

Na náhrobku z mramoru je Evina podobizna a podpis, jak ho znají její fanoušci. Deska je ve tvaru otevřeného kříže. Tudy může svítit slunce, nic mu nestojí v cestě. Autorem je, stejně jako v případě Gottova náhrobku, kameník Tomáš Vystyd.

Vdovec Jan chce ještě u hrobu nechat vysadit dvě menší túje. Je rád, že stihl tuto poslední službu své milované ženě do vánočních svátků zařídit. Právě ty bude trávit u jejího hrobu, doma ho totiž drtí samota.

VIDEO: Vychází nová kniha o Gottovi: Rok poté na něj vzpomínají další přátelé!

Video
délka: 00:53.32
Video se připravuje ...

Vychází nová kniha o Gottovi: Rok poté na něj vzpomínají další přátelé! Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
159 fotografií