Soud loni na podzim uznal v procesu s Gajerovou přihlášky od 41 věřitelů ve výši 4 777 113 Kč. Takový je přesný dluh, který musí bývalá představitelka sestry Pantoflíčkové z Ordinace v růžové zahradě 2 splácet. Jedním z jejích veřitelů je i firma T&C DOMOV, u které si v roce 2015 půjčila 70 tisíc korun a měla je splácet. Kvůli finančním problémům se tak ale nestalo. A protože úvěr neplatila až do loňska, kdy požádala o insolvenci, narostl dluh dle podkladů firmy do astronomické částky 476 440 Kč. O tuhle sumu se také firma v rámci řízení s Gajerovou přihlásila!

Insolvenční správce ale při sepisování podkladů k soudu zasáhl. Uznal jen pohledávku firmy T&C DOMOV ve výši 169 309 Kč. Úroky a pokuty, které dělaly zbytek, ne! „Při přezkumném jednání popřel insolvenční správce přihlášenou pohledávku co do pořadí ve výši 120 262,56 Kč,“ stojí v rozhodnutí. Astronomické úroky zkrátka firmě neprošly. A to se jí nelíbí.

„Žalobce nesdílí názor žalovaného, že jistinou přihlášené pohledávky k okamžiku jejího vzniku, ve smyslu ust. § 172 odst. 2 insolvenčního zákona, je výše poskytnuté úvěrové jistiny, tj. částka fakticky předaná dlužníkovi. Pro takový výklad nelze nalézt v zákoně oporu. Žalobcem přihlášená pohledávka je pohledávkou z titulu zesplatněného úvěru na základě smlouvy o úvěru,“ stojí v incidenční žalobě. A právě tu teď bude soud řešit. Pokud by firma T&C DOMOV uspěla, dluh Gajerové naroste.

Klidu na hereččině duši situace nepřidává už teď. Možná právě proto na aktuální dotaz zaslaný deníkem Aha! do uzávěrky tohoto vydání neodpověděla.

Gajerová v rámci insolvenčního řízení přiznala stálý příjem z divadla, který dělá 25 000 Kč měsíčně. Insolvenčnímu správci z něj odchází 6300 Kč měsíčně. Z dalších jednorázových příjmů za dabing či seriálové role pak odevzdává správci další vypočítané splátky. Tak tomu bude ještě následující čtyři roky, kdy ještě bude v úpadku.

VIDEO: Drama herečky Gajerové: Dluží už několik milionů! A smutné přiznání hokejisty Jágra.

Video
délka: 02:18.04
Video se připravuje ...

Drama herečky Gajerové: Dluží už několik milionů! A smutné přiznání hokejisty Jágra. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
33 fotografií