Žil rychle a naplno. Nikdy se nebál nikoho oslovit a nezkazil prý žádnou zábavu. I tím o čtyři roky staršímu Gottovi padl Štaidl v Semaforu hned do noty. Stali se z nich nerozluční kamarádi.

„Byli jsme si natolik blízcí, že můžu říct, že mě znal lépe než moji rodiče,“ vzpomínal na svého hvězdného textaře, se kterým v roce 1965 odešel ze Semaforu. A šli do nového divadla Apollo. S nimi sice úzce pracoval i Jirkův bratr Ladislav (75), s tím tak úzké vztahy ale Karel údajně nikdy nenavázal.

Jiří byl bohém, který se rád napil, miloval krásné ženy a rychlá auta. I texty, jakkoli geniální, prý odevzdával na poslední chvíli. Párkrát měl slova telefonovat do studia přímo během natáčení!

Ale 9. října 1973 to všechno skončilo. Štaidl havaroval na křižovatce v renaultu, který měl sotva tři dny. Narazil do kamionu a vůz ve velké rychlosti vyletěl ze silnice. Štaidl neměl šanci - byl vymrštěn z auta a nárazem na svodidla zahynul. Pro Slavíka to byla stále čerstvá rána až do konce jeho života. Před svou vlastní smrtí přiznal, že z Jirkova odchodu se nikdy nevzpamatoval. 

VIDEO: Gottův film Karel má trailer: Ukazuje ho na kapačkách i ve chvíli, kdy mu doktor řekl prognózu

Video
délka: 02:18.88

Gottův film Karel má trailer: Ukazuje ho na kapačkách i ve chvíli, kdy mu doktor řekl prognózu Karel Gott Agency

„Utrhlo mi to kousek srdce. Byl to kamarád, a to můžu říct jen o pár lidech,“ svěřil ve filmu Karel. Ve chvíli, kdy se dozvěděl, že trpí akutní leukemií nebo mu nebylo dobře, na Jirku asi obzvlášť myslel. „Teď bych mu zavolal a šli bysme…“ nakousl a větu už nezvládl kvůli dojetí dokončit. Už jednou odložená premiéra dokumentu Karel musela být kvůli vládním nařízením z 14. října znovu přesunuta. Tentokrát na neurčito.

První velkou láskou Jiřího Štaidla byla zpěvačka Vlasta Kahovcová (76), která byla vokalistkou Karla Gotta. Jedna žena Štaidlovi ale nikdy nestačila. Změnit se chtěl akorát kvůli krasobruslařce Hance Maškové (†22), do které se velmi zamiloval. Dokonce omezil i pití, jenže královna ledu v březnu 1972 zahynula ve Francii při autonehodě. Štaidla to tak zasáhlo, že dokonce prohlásil: „Já se v tom autě taky zabiju, když už tady Hanka není.“ O rok později se jeho slova naplnila...

VIDEO: Gott v dokumentu o Svobodovi: Největší hit zvládl za 20 minut!

Video
délka: 01:26.20

Gott v dokumentu o Svobodovi: Největší hit zvládl za 20 minut! Bohemia Motion Pictures

Fotogalerie
122 fotografií