Příběh Zdeničky trpící Alzheimerem hrála Yvetta Blanarovičová v Ulici rok. Poslední scéna, kdy nemocná žena své utrpení ukončí asistovanou sebevraždou, dojala všechny k slzám.

Umírat na place není jednoduché. Bylo to hrozně smutné, těžké. Všichni mluvili potichu, věděli, že nás čeká nejemotivnější scéna z celého seriálu,” popsala sama Yvetta, která kvůli roli dokonce navštěvovala pacienty v Alzheimer Home na Praze 4. „Chtěla jsem vidět nemoc trochu víc zblízka, abych věděla, co znamená třetí a čtvrté stadium. Ukázali mi, jak to probíhá v praxi,“ říká herečka. 

Emotivní scéna byla tak dojemná a skutečná, až to divačky oplakaly. „To bylo neuvěřitelné. Bože, slzy mi tekly proudem. Vzpomněla jsem na svou maminku, která mi odcházela dlouho a bylo to vyčerpávající. Jste úžasná herečka, děkuji,“ svěřila se jedna z divaček Jana. „Váš odchod byl moc dojemný a smutný. Pobrečela jsem si. Jste super herečka a přeji Vám mnoho úspěchů,“ míní Valentina. 

VIDEO: Yvetta Blanarovičová promluvila o Alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra!

Video
délka: 07:01.08
Video se připravuje ...

Yvetta Blanarovičová promluvila o Alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

„Absolutně bylo ve vašich očích vidět ta Zdeny odhodlanost, ta vůle. Zahrála jste to perfektně, jste šíleně sympatická,“ píše Petra. „Vážená paní Blanarovičová, děkujeme moc, je to na Oskara. Máme vás moc rádi a obdivujeme, pozdrav z Teplic, Jana.“

„Nedokážu si představit, že bych se tak dívala své dceři do očí. Plakala jsem jako plno dalších žen. Moc úžasně jste to všichni zahráli,“ netají se další dojatá divačka. 

VIDEO: Yvetta Blanarovičová: Naštěstí maminka není takhle nemocná

Video
délka: 02:16.88
Video se připravuje ...

Yvetta Blanarovičová: Naštěstí maminka není takhle nemocná Adam Balažovič/BPŽ

Fotogalerie
39 fotografií