Příběh Zdeničky neskončil v Ulici vůbec dobře. Žena trpící alzheimerem ukončila svůj život asistovanou sebevraždou. „Umírat na place není jednoduché. Bylo to hrozně smutné, těžké. Všichni mluvili potichu, věděli, že nás čeká nejemotivnější scéna z celého seriálu,” popsala sama Yvetta.

Klid, jsem tady

Mnohem hůř to ale prožívala máma. „Schválně jsem ji posadila vedle sebe, a byla z toho opravdu hodně špatná. Když začala brečet, tak jsem do ní ťukala a říkala jí: Mami, klid, já jsem tady. Jsem živá a vedle tebe,” prozradila Blanarovičová, jejíž slovenská maminka je navzdory věku stále vitální. Překonala i zdravotní problémy, které ji loni dostaly do nemocnice.

VIDEO: Yvetta Blanarovičová promluvila o alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! 

Video
Video se připravuje ...

Yvetta Blanarovičová promluvila o alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Už žádná smrt

Yvetta měla původně umřít v seriálu mnohem dřív. Diváci Ulice si ale Zdeňku oblíbili, a tak herečce nakonec prodloužili smlouvu o další rok. „Je mi líto, že už je konec, protože ta práce byla krásná. Moc bych si přála ještě nějakou seriálovou roli... Akorát doufám, že v ní nebudu umírat!“ řekla Blanarovičová s úsměvem.

Dojemné loučení

Slzy měla i Yvetta. „Na mou poslední klapku se sjeli všichni dramaturgové a lidé, kteří na seriálu pracují dlouhá léta. Nikdo mi to neřekl, a když jsme dotočili, tak se otevřely dveře, dostala jsem velkou kytku a ozval se potlesk. Celou scénu jsem se musela držet, ale tam už jsem to nevydržela,” přiznala Blanarovičová.

VIDEO: Yvetta Blanarovičová: Naštěstí maminka není takhle nemocná
Video
Video se připravuje ...

Yvetta Blanarovičová: Naštěstí maminka není takhle nemocná Adam Balažovič/BPŽ

Fotogalerie
44 fotografií