Nemoc Gottové potvrdila její tisková mluvčí. „Ivana Gottová má od dnešního rána, tj. 23. 9., potvrzen pozitivní test na virus covid-19,“ řekla Blesku Aneta Stolzová s tím, že to lehce zasáhne i do mediálních aktivit Gottové v souvislosti s uvedením filmu Olgy Malířové Špátové.

„Proto se bohužel nemůže zúčastnit novinářské projekce a tiskové konference, která je plánována na 30. 9. Protože chce být Ivana Gottová ohleduplná k ostatním a neriskovat přenos viru na kohokoliv dalšího, slavnostní premiéra filmu se z 1. 10. odkládá na 14. 10. V polovině října už bude celá rodina připravena film o Karlu Gottovi oficiálně představit a do kin slavnostně uvést,“ dodala Stolzová.

Kvůli posunu vydání autobiografie Karla Gotta a odložení vzpomínkových prosincových koncertů čelili tvůrci dotazům a spekulacím, zda i film své uvedení do kin neposune na pozdější dobu. Filmová vzpomínka na Karla Gotta ale tak podle vyjádření jeho fanouškům zůstává a vyjde podle plánů.

„Vím, že se příznivci mého manžela na film Karel moc těší, a cítím, že obzvlášť v této složité době by je náš film mohl povzbudit a inspirovat, protože je plný nejen obrovské energie a radosti z hudby, ale i silných emocí, vůle, statečnosti a smíření. Můj manžel byl vždy poslem dobrých zpráv, nechť je proto i uvedení filmu Karel na plátna v této době plné nejistot nadějí, že bude zase lépe. Jsem přesvědčená, že takto by si to náš Karel přál,“ říká sama Ivana Gottová.

VIDEO: Gottův film Karel má trailer: Ukazuje ho na kapačkách i ve chvíli, kdy mu doktor řekl prognózu.

Video
délka: 02:18.88

Gottův film Karel má trailer: Ukazuje ho na kapačkách i ve chvíli, kdy mu doktor řekl prognózu Karel Gott Agency

„Jak on sám, tak i jeho písně přinášely mnoha lidem do života pozitivní energii, byl prostě takový. Chceme, možná trochu neskromně, nabídnout divákům kousek jeho světla a radosti ze života i v dnešní nelehké době,“ doplňuje režisérka Olga Malířová Špátová.

Podle distributora filmu jsou navíc kina v současnosti bezpečným místem. „Podle vyjádření Lubomíra Zaorálka jsou kulturní akce k sezení při nošení roušek a dodržování základních hygienických předpisů bezpečné,“ upřesňuje Ondřej Kulhánek ze společnosti Bontonfilm, která snímek do kin uvede. „Hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová uvedla, že takové akce nejsou ohnisky šíření viru. Na diváky s rouškou tedy v kinech nečeká žádné nebezpečí a jeden z nejočekávanějších filmů roku si mohou v klidu užít,“ dodává Kulhánek.

Do českých kin vstoupí film Karel 15. října.

VIDEO: První záběry z filmu KAREL: Neobvykle intimní pohled na Gotta

Video
délka: 00:58.44

První záběry z filmu KAREL: Neobvykle intimní pohled na Gotta Bontonfilm

Fotogalerie
39 fotografií