Přestože by se v současné době neměli lidé shlukovat a nějak obzvláště se družit, aby zabránili potenciální nákaze virem covid-19, zpěvačka Lucie Bílá, která si touto chorobou již prošla, si z ní těžkou hlavu nedělala. Zatímco ještě ve čtvrtek minulého týdne chraplavým hlasem své fanoušky ubezpečovala, že je koronavirus jenom „blbá chřipka, která se dá přežít“ (což by asi neřekla do očí všem, jimž na tuto „blbou chřipku“ zesnuli jejich blízcí…), v pondělí se už „v plné polní“ vrhla do společenského života.

Slavnostně totiž otevřela své vlastní divadlo, které se – nepřekvapivě – jmenuje Divadlo Lucie Bílé. Dříve to bývalo Divadlo Ta Fantastika. Na akci nechyběli nejenom fanoušci a novináři, ale také další celebrity. Například herečka Simona Stašová (65), s níž se zpěvačka na fotkách čile objímala. I dcera známé herečky Jiřiny Bohdalové (89) má za sebou koronavirové onemocnění, ale rozhodně ho nelíčila tak optimisticky jako Bílá. „Prvních devět dní to není úplně to pravé ořechové. ‚Lehká chřipečka‘ to teda není. Ale to je asi i tím, že už mi je těch 65, takže jsem si to ‚užila‘,“ řekla pro primácký Showtime.

VIDEO: Lucie Bílá v den smrti Karla Gotta: Dneska budu zpívat, on by to chápal.

Video
délka: 01:37.60
Video se připravuje ...

Lucie Bílá o smrti Karla Gotta: Dneska budu zpívat, on by to chápal. FTV Prima

Přestože podle lékařů tak docela neplatí, že kdo si covidem-19 jednou projde, má již na chorobu vypěstovanou imunitu, na slavnostní akci se obě ženy chovaly, jako kdyby kolem nich vůbec žádné nebezpečí nehrozilo. Podle hygieniků mají totiž obě 90 dní „hájení“, kdy se nemusejí bát, že by opět onemocněly. A ani se nikdo nemusí bát kontaktu s nimi. Fanoušci Bílé na instagramu či na facebooku, kde mnohonásobná držitelka ocenění Zlatý slavík sdílela videa, se tomu ale podivovali. Například žasli nad tím, že naprosté minimum účastníků (třeba syn Bílé, pětadvacetiletý Filip Kratochvíl) má na sobě roušku.

„Z karantény rovnou na takovou akci? Neměla byste se věnovat jiné činnosti, třeba trasování? A kde jsou roušky?“ zaznívalo v komentářích často. „Pozitivní test jsem měla před 13 dny... Dodržela jsem všechna pravidla a věřte mi, že bych nikdy nešla mezi lidi, kdybych měla sebemenší podezření, že bych je mohla ohrozit,“ dušovala se interpretka slavných hitů Neposlušné tenisky, eSeMeS či Zpíváš mi requiem, která tentokrát nechala svého „testosteronového anděla“ Radka Filipiho (37) doma. I on se totiž v současné době léčí z koronavirové nákazy…

VIDEO: Překvapivé přiznání Lucie Bílé: Už dva roky čistá! Čeho se kvůli partnerovi vzdala?

Video
délka: 04:48.02
Video se připravuje ...

Překvapivé přiznání Lucie Bílé: Už dva roky čistá! Čeho se kvůli partnerovi vzdala? Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Lucii to však velice slušelo a usmívala se na všechny strany. Byla ve svém živlu: Ostatně i v příspěvku, v němž podle mnohých zlehčovala nemoc, co pustoší v současné době celý svět, se těšila, jak se zase bude s lidmi setkávat, objímat a líbat, protože to prý „fakt potřebuje“… Nezbývá než doufat, že vláda opět nevyhlásí krizový stav, při kterém se budou všechna divadla zase hromadně zavírat.

Fotogalerie
78 fotografií