Jeden z důvodů, proč světově uznávaná návrhářka Blanka Martagi přiletěla do Prahy, bylo oficiální uvedení do síně slávy Českých rekordů. „Byla jsem tam oceněna za skleněné šaty v životní velikosti. Moc se o mně neví, že jsem vystudovala sklářskou školu a takto jsem se trochu vrátila opět ke kořenům,“ prozradila Blesku Matragi.

Přišla jí popřát i herečka Jaroslava Kretschmerová (64), se kterou ji pojí dlouholeté přátelství. „Jsem moc ráda , že byla takto oceněna a musím přiznat, že její modely opravdu miluji. Jeden mám doma a chtěla jsem si ho vzít, ale už ho nedopnu. Budu si tedy muset pořídit nový,“ vtipkovala Jarka.

Sklo nad zlato

Během slavnostního odpoledne ale přišlo na přetřes i vážné a smutné téma. Bejrút, kde žije už čtyřicet let, na začátku srpna zničila mohutná exploze v tamním přístavu a momentálně je v libanonském hlavním městě vyhlášen nouzový stav kvůli pandemii koronaviru. „Ta situace je tam opravdu hrozná. Jsou přeplněné nemocnice, lidé nesmějí vycházet bez roušek a gumových rukavic. Zatím je jich ještě dostatek, ale jsem připravena se svými zaměstnanci okamžitě začít šít roušky, když bude potřeba,“ má jasno podnikatelka. I její dílny výbuch poničil, ale už se jí povedlo obnovit provoz. „Dále hodně lidí trápí nedostatek skla v zemi. Skoro všechna okna ve městě byla totiž výbuchem zničena,“ popsala Blanka.

Podpora kamarádky

Mnoho návrhářů začalo roušky přizpůsobovat svým modelům a automaticky je tvoří ke každé velké róbě. „To já dělat nebudu. Jednak nemám ráda, když je člověk moc sladěný, a za druhé by byly k ničemu. Používám materiály, které by nikoho moc neochránily,“ má jasno Matragi.

VIDEO: Upřímná zpověď Blanky Matragi: Proč jsem nikdy neměla děti? Chybělo mi srdce!

Video
Video se připravuje ...

Upřímná zpověď Blanky Matragi: Proč jsem nikdy neměla děti? Chybělo mi srdce! Thomas Kruchina, Petr Soukup

Fotogalerie
48 fotografií