Nic tak devastujícího v zemi věčných nepokojů doposud nezažila. Dvě po sobě jdoucí exploze srovnaly 4. srpna velkou část hlavního libanonského města se zemí. „Musela jsem do Prahy přiletět z pracovních důvodů, bylo to dlouho plánováno. Mnohem dříve, než nastala ta obrovská tragédie,“ svěřila Blesku Matragi důvod, proč z bejrútského »pekla« uletěla.

VIDEO: Ladislav Frej přišel kvůli rakovině o druhou lásku. A Matragi sčítá škody po výbuchu

Video
Video se připravuje ...

Ladislav Frej přišel kvůli rakovině o druhou lásku. A Matragi sčítá škody po výbuchu Blesk TV

Blízko smrti

„Když jsem stála na letišti a čekala na letadlo, tak jsem se zamyslela nad tím, jak blízko jsem byla smrti. Nejen já, ale lidi, které miluji nebo jsou mi blízcí. Dostala jsem husí kůži a emoce mě přemohly a začala jsem plakat,“ vyznala se Blanka ze svých pocitů. „Nikdy se mi neodjíždělo tak těžce jako nyní, a to jsem tam toho za těch čtyřicet let zažila opravdu hodně,“ prozradila.

Nutné stěhování

Návrhářka stihla odletět jen jeden den před vyhlášením přísné karantény v Libanonu. „Kvůli covidu byla v celém Libanonu vyhlášena přísná karanténa a všechno se uzavřelo. Otevřeny zůstaly jen lékárny. Je to doba temna pro tento národ a je mi úzko z toho, jak se střídá jedna pohroma za druhou,“ smutní Blanka, která se 6. září opět do Libanonu vrátí. I proto, že svůj ateliér už uvedla opět do provozu. „Jednu část jsme přesunuli do jiné budovy, ale práce musí pokračovat a musíme plnit zakázky,“ dodala Matragi.

Fotogalerie
135 fotografií