Jana Plodková je jednou z postav natáčeného snímku o toulavém psovi Gumpovi, který točí režisér F.A. Brabec (65). Námět vznikl podle úspěšné knihy 'Gump: pes, který naučil lidi žít' autora a scenáristy Filipa Rožka. 

Ve filmu hlavní role hrajou psi a právě z toho měla herečka největší trauma. „Nemám zkušenosti se psy, z velkých psů mám obavy. Vlastně se i bojím. A strach je pouze nezkušenost, takže jsem to musela zkusit překonat.“

„S Gumpem jsem se viděla třikrát. Poprvé nic moc, po druhé už jsem si lehce oddechla a potřetí Gump přišel a lehnul si ke mně. Pejsek, který je vystrašený z lidí. Krása. Ale to bych nezvládla, kdyby Filip nebyl tak vstřícný a kdyby u toho všeho nebyla má blízká přítelkyně Anička, která to se zvířaty umí,“ netají se Jana, která se musela pro roli změnit k nepoznání.

VIDEO: Plodková Lvy vyvedla partnera! Předtím se skrýval na chalupě!

Video
délka: 01:01.80

Plodková Lvy vyvedla partnera! Předtím se skrýval na chalupě! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Mě vždycky baví, jak se představy o postavě různí. Když jsem četla scénář, viděla jsem se duhově, růžový vlasy, barevné tetování. Ale představa výtvarnice a autora byla naopak potemnělá, černá. Když ale černou použiju jako krycí manévr postavy, snaha se schovat, být  nenápadná, přitom čitelná, je černá skvělá volba. Ještě přibyde tetování a Kristýna může do světa,“ prozrazuje Plodková. 

VIDEO: Jana Plodková jako prostitutka: Podívejte, jak se na ní vyřídili maskéři v Bábovkách

Video
délka: 02:32.28

Jana Plodková jako prostitutka: Podívejte, jak se na ní vyřídili maskéři v Bábovkách Kateřina Štichová

Fotogalerie
43 fotografií