Měl vždycky prozříznutou pusu a pro sprosté slovo nešel daleko. Podle těch, co se s ním setkali, ale Lanďák drsnou image hulváta maskoval citlivou povahu. Jeho synu Jakubovi tak pochopitelně záleželo na tom, jak jeho otce ve filmu Havel Martin Hofmann zahraje.

Jakub je českým velvyslancem při NATO, takže nemá tolik času, ale scénář si přečetl a taky se se mnou sešel a řekl mi k tomu své poznámky,” řekl Aha! režisér Slávek Horák (45).

VIDEO: Boj za pravdu nebyl nikdy krásnější: Báru Seidlovou obdivují ve filmu Havel Hofmann, Bartoška i Dvořák

Video
délka: 00:34.75
Video se připravuje ...

Boj za pravdu nebyl nikdy krásnější: Báru Seidlovou obdivují ve filmu Havel Hofmann, Bartoška i Dvořák. Bontonfilm

Přepadovka

A u toho nezůstalo. Těsně před tím, než půjde film do kin, se Jakub poměrně nečekaně objevil na pracovní projekci pro štáb. „Vidět tatínka na plátně bez toho, aby to byl on, je velmi zvláštní pocit. Martin Hofmann ale dokázal podle mě něco mimořádného. Byl uvěřitelným Lanďákem i bez řvaní a vystihl to, co charakterizovalo vztah táty s Havlem, totiž opravdové kamarádství,” pochvaloval si naštěstí Landovský junior.

Není to Gladiátor

Bylo to zvláštní, ojedinělé. Myslím, že Russell Crowe prostě takovou zkušenost po natočení Gladiátora neudělal. Rád jsem Jakuba poznal a celé to dopadlo dobře,“ oddechl si Hofmann, který se na roli pečlivě připravoval. „Mám pocit, že vedle toho řvaní tam bylo i dost něhy,“ svěřil se herec.

VIDEO: Celovečerní film Havel režiséra Slávka Horáka (45) můžete vidět v kinech od 23. července.

Video
délka: 01:01.17
Video se připravuje ...

Geislerová jako Olga Havlová: Holka ze Žižkova, která působila jako královna. Bontonfilm

Velvyslanec ČR při NATO

Jakub Landovský je advokát, politolog a vysokoškolský pedagog. V březnu 2015 byl jmenován náměstkem ministra obrany ČR Martina Stropnického (63) pro řízení sekce obranné politiky a strategie. A na rozdíl od Stropnického tam vydržel až do srpna 2019, kdy se stal novým velvyslancem ČR při NATO. V této funkci nahradil generála Jiřího Šedivého (67).

Fotogalerie
37 fotografií