Bývalá první dáma na něm může postavit akorát tak lavičku. Alespoň tak hovoří studie, kterou má MF DNES k dispozici. Havlová měla v plánu na louce vystavět hotelový komplex, který by tvořila hlavní budova, deset bungalovů, parkoviště a lavička Václava Havla. Součástí měla být i nová příjezdová cesta z blízkých obcí Vlčice a Hertvíkovice.

VIDEO: Dagmar Havlová šokovala herecké kolegy! A rodina Chantal má koronavirus.

Video
délka: 02:52.60

Dagmar Havlová šokovala herecké kolegy! A rodina Chantal má koronavirus. Bára Horáková, Lukáš Červený

Vše je chráněné

Herečka ale narazila. Na louce spadá pod ochranu několik věcí. „Předmětem ochrany jsou bukové porosty a vegetace vázaná na skalní výchozy v lesích,“ píše se ve studii, podle které v porostu dominuje ovsík vyvýšený, trojštět žlutavý či hrachor luční. Studie také upozorňuje, jaké dopady by mohla mít stavba komplexu nejen na rostliny a živočichy, ale i na okolí.

Je to vyloučené

Že se ze zarostlé louky nestane podle záměru Havlové stavební pozemek, potvrzuje i šéf oddělení územního plánování v Trutnově Marek Hlíza. „V této lokalitě je stavba takového rozsahu vyloučena,“ říká pro MF DNES s tím, že pokud bude přesto Havlová chtít vystavět plánovaný Hrádeček Resort, musí si najít jiné a vhodnější místo. Proti zamítavému rozhodnutí může bývalá první dáma podat námitku podle stavebního zákona nejpozději do sedmi dnů od veřejného projednání.

VIDEO: Dagmar Havlová se vrátila k dabingu! Prozradila, jaký na to má fígl!

Video
délka: 01:46.20

Dagmar Havlová se vrátila k dabingu! Prozradila, jaký na to má fígl! Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
53 fotografií