Dlouho odmítala operaci, ale nakonec byla jediným řešením. Herečka se tak před čtyřmi lety podrobila výměně srdeční chlopně. „Připomínám si to na každém kroku třeba tím, že se mi mnohem líp chodí do schodů, můžu zase běhat po lese, dobře se mi dýchá, a hlavně mi zmizelo astma, které mě trápilo skoro celý život,“ pochvalovala si Janžurová po náročném zákroku.

VIDEO: Sabina Remundová: S mámou Janžurovou už jsme našly symbiózu! 

Video
délka: 01:54.62

Sabina Remundová: S mámou Janžurovou už jsme našly symbiózu! Markéta Reinischová, Petr Soukup

Riziková skupina

Covid-19 jí ale zkomplikoval situaci – musela se od všech odstřihnout. „Maminka je doteď ještě hodně izolovaná. Má za sebou operaci srdce, takže je hodně riziková,“ svěřila Aha! dcera Sabina. „Ze začátku jsme se nevídali, protože jsme nevěděli, jestli ji nemůžeme nějak ohrozit. První návštěva u ní pak byla velmi smutná, protože jsme byli hodně na dálku a jenom s rouškama,“ dodala Remundová.

V plné parádě

Během karantény se Janžurová uchýlila raději na chalupu. Zabavit se snažila psaním nové hry a opakovaním textů. Po čtyřech měsících izolace se díky rozvolňování opatření odvážila mezi kolegy z Divadla Kalich. Od prvního srpna bude totiž opět hrát na jeho letní scéně pod Žižkovskou věží v komediích Veletoč a Sbohem, zůstávám. A na podzim se vrátí k Audienci u královny a dalším inscenacím v Národním divadle. „Myslím, že zase nastoupí v plné parádě. Lékaři jí nic neradí, jen ji kontrolují, jak je třeba, ale žádné zákazy nemá. Díkybohu je jí dobře, aspoň trochu odpočívá,“ konstatovala dcera Sabina na natáčení seriálu ČT Kukačky.

VIDEO: Iva Janžurová: Kolegyním vždycky nadržuju! 

Video
délka: 07:21.48

Iva Janžurová: Kolegyním vždycky nadržuju! Hana Höschlová

Fotogalerie
29 fotografií