Brali jsme to i jako povinnost tátovi a mámě zanechat něco spolu. Těch příležitostí točit spolu přece jen už moc nebude,“ vysvětlil v DVTV. Zpočátku si ale mysleli, že budou mít na všechno daleko víc času a před natáčením aspoň trošku sladí svoje rozdílné povahy. To se ale nepovedlo.

Bohužel Ivan byl v takovém pracovním zápřahu, že mi na roli sice kývnul, ale na přípravu jsme měli míň času, než kolik bychom si oba dva přáli. Takže některé věci jsme řešili při natáčení a před štábem a to přinášelo i takové okamžiky, kdy bych tu bratrskou spolupráci označil spíš těmi zápornými znamínky,“ naznačuje režisér, že vše vždy neprobíhalo v klidu.

Když jsme se štengrovali jako děti, tak buď měl pravdu Ondra a fakt ji měl, nebo ji neměl, ale byl silnější a starší. Tyhle křivdy z dětství, respektive Ondrův pohled na mě jako na mladšího bratra, který se musí usměrňovat, se občas projevily,“ oponoval mu Ivan s tím, že se jejich ega prostě občas střetla a nešlo to řešit diplomaticky. „Ano, někdy došlo i na to, že jsme si to museli před štábem vyříkat nahlas,“ přiznal režisér hádky na place. 

VIDEO: Ivan Trojan jako Šarlatán: Strhující životopisné drama inspirované skutečným příběhem

Video
délka: 01:51.83

Ivan Trojan jako Šarlatán: Strhující životopisné drama inspirované skutečným příběhem Cinemart

Například když musel manuální antitalent Ivan před kamerou svářet auto. Přes kryt na očích nic neviděl a zažehnout jiskru mu moc nešlo. „Ondra už se rozčiloval, že zdržuju. Kolem těchhle scén to v garáži docela dost jiskřilo,“ uvedl herec příklad. Jejich společné dílo je v kinech už ode dneška.

Tak takhle ne 

Ač mají stejné geny, oba jsou zvyklí pracovat jinak. Takže to sem tam muselo bouchnout. „Přestože se známe, tak jsme byli oba zvyklí na jiné postupy. Já jsem osoba, která si ráda na plac dojde a ty věci si osahá, a brácha měl pocit, že bych měl sedět v křesle a nechat ty lidi dělat svou práci,“ vysvětluje Trojan starší. „Už mi není 15 a je to tvůrčí práce a už mám taky nějakou představu,“ dodal Ivan. 

Bratrská zlomyslnost 

Slušně si ho podal. Nechal mu nasadit paruku, jakou naposledy nosil král rokenrolu Elvis Presley (†42). Navlékl mu gigantický prsten, který se mu pořád někde zachytával a dral mu kůži. A z černé komedie Bourák pro něj Ondřej udělal tak trošku i malou StarDance – aby se tancem nepolíbený Ivan Trojan zvládl pět minut kroutit do rytmu, musel chodit půl roku trénovat k Marku Zelinkovi z taneční show.

To, že obsadil právě mě, beru jako takovou bratrskou zlomyslnost, která nás s Ondřejem provází od dětství. On vždycky něco vymyslel a já jako mladší bratr jsem se mohl přetrhnout, abych to splnil,“ shrnuje Trojan. 

VIDEO: Producent Tomana Ondřej Trojan: Českého lva už ani nečekám...

Video
délka: 03:15.86

Producent Tomana Ondřej Trojan: Českého lva už ani nečekám... Hana Zejdová, Jan Jedlička

Fotogalerie
49 fotografií