„Zaznamenala jsem výzvu: vyfoť se chvilku před porodem. Jako, nikdo mě nenominoval, a možná se ta výzva i jmenovala jinak, nicméně já se přesto rozhodla vnutit,“ svěřila se na sociálních sítích herečka Lenka Zahradnická, kterou si televizní diváci zamilovali v rolích zdravotních sestřiček: ať už v Ordinaci v růžové zahradě 2, anebo v Modrém kódu. Ve čtvrtek 4. června dala život své druhé dcerce, jíž společně s životním partnerem, muzikantem Michalem Vavrem, vybrali půvabné jméno Jovanka.

„Nejsem úplně nejsdílnější, ale tohle byl opravdu tak boží zážitek, že by to někomu mohlo třeba pomoct přestat mít strach,“ pokračuje okatá herečka. A má pravdu: kdo by čekal, že se na onom snímku bude kroutit bolestí, křičet, celá zpocená a udýchaná, jak alespoň široké veřejnosti porod ukazují ve filmech a seriálech, ona na fotce leží na boku na posteli, hlavu ležérně podepřenou, a vypadá to, že se dobře baví. A dokonce se směje.

Vlastně se spíše hystericky chechtá! „Ano, opravdu je to foceno cca půl hodiny před tím, než Jovanka vykoukla na svět. Ano, mám brutální záchvat smíchu, který nekončí. Ano, může za to zejména rajský plyn a boží personál, který se směje se mnou. Rajský plyn prý odhaluje ryzí osobnost, takže toho cvoka už mám asi definitivně přiděleného…“ připouští Zahradnická s odstupem času.

Podle svých vlastních slov je prý představitelka Hedviky z nekonečného seriálu Ulice živoucím důkazem toho, že i když porod bolí, přežít se dá i s úsměvem na rtech pomocí tohoto anestetika. Lékařům pak poděkovala. „Nejen, že pomohli na svět zázraku jménem Jovanka, ale díky nim jsem zažila něco nepopsatelného.  P.S.: Spolupráci s rajským plynem případně přijímám,“ vtipkovala Zahradnická, která si nyní prochází náročným šestinedělím: to je podle ní „koktejl zvláštních drog, kdy extáze štěstí střídá marnost a psychická stabilita je absolutně vyloučená“.

VIDEO: Seriálová sestřička Lenka Zahradnická: Pohled na maso mi nedělá dobře

Video
Video se připravuje ...

Nová seriálová sestřička Zahradnická: Pohled na maso mi nedělá dobře Adriana Krátká/BPŽ

Fotogalerie
61 fotografií