Šla na kontrolu se znaménkem, které se během pár měsíců začalo měnit. „Lékařům přišlo podezřelé, tak ho vyřízli a zjistili, že je to melanom,“ prozradila Blesku sama Porupková. „Asi nejhorší na tom je čekání na výsledek. Čtrnáct dní, kdy člověk rekapituluje. Dodnes si pamatuju, jak mi doktorka řekla, že ji to moc mrzí, ale že je to bohužel zhoubné,“ popsala Soňa děsivé momenty života, které si prožila před třemi roky. V tu chvíli se jí zatmělo před očima a měla pocit, že se zastavil svět.

„Vím, že lékařka ještě dál něco povídala, ale já jsem vůbec nevnímala – jen jsem si říkala, že mi je teprve sedmaadvacet a že to přece není možné! Najednou jsem si uvědomila, co všechno jsem ještě neprožila, co chci stihnout, s kým chci mluvit...“ popsala moderátorka černé stavy své mysli bezprostředně po diagnóze.

Zákaz opalování

Měla ale obrovské štěstí. Lékaři znaménko odstranili a žádnou jinou léčbu nemusela podstupovat. „Vše se to podchytilo hned na začátku a těchto pár zhoubných buněk se nestačilo nikam rozšířit, takže mi zůstala jen památeční jizva na hrudníku. A právě ta mi každý den připomíná obrovskou pokoru k životu,“ svěřila se Soňa. „Jediné omezení pro mě od té doby je, že bych se měla vyhýbat přímému slunci,“ dodala vycházející hvězda nového zpravodajského kanálu, která jen před několika málo dny oslavila třicáté narozeniny.

Kdo je Soňa Porupková?

Více než osm let pracovala ve zpravodajství České televize. Pro ČT24 připravovala a moderovala pořad @online, který se věnoval trendům na internetu, kyberhrozbám, novým technologiím či startupům. Mnohaleté zkušenosti s moderováním má i z komerčních rádií.

Video
délka: 01:42.28

Těhotné moderátorky Prima CNN David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
18 fotografií