Andrej dostal děsivou diagnózu od lékařů teprve nedávno. Prvním příznakem byla únava a ztráta kondice, kterou ale připisoval tomu, že kvůli opatřením proti koronaviru nemůže chodit plavat, jak byl zvyklý. Pak mu ale začaly otékat končetiny a bylo jasné, že musí do nemocnice. Jeho samotného prý po odběrech napadlo, že se zřejmě jedná o leukemii. „Paľo Traubner mi říkal, že podobné výsledky měl on, kdy se rozhodli amputovat mu nohu,“ prozradil v rozhovoru pro Nový Čas Hryc.

Na rovinu se tedy zeptal a bylo mu sděleno, že se jedná o mírnější formu leukemie, ale musí se s tím okamžitě začít něco dělat. Vše ale zdržely ochranné postupy kvůli koronaviru. „První, co udělali, bylo, že mě šoupli do izolace a přijali mě procedurou přes koronavirus, jako kdybych byl pozitivní,“ vysvětloval s tím, že musel nejprve počkat, až jak dopadnou výsledky stěrů. „Ve středu ráno se po negativním výsledku testu začala ta mašinérie. Udělali mi všechna potřebná vyšetření. A ve čtvrtek ráno začali s chemoterapií, 24 hodin denně, sedm dní...“

Za sebou má už polovinu drsné léčby a zatím je velmi optimistický. „Dnes je neděle, čtvrtý den – carija juchacha... Zatím se s mou chemoškou navzájem opatrně tolerujeme,“ radoval se představitel Borise Nekonečného z Ulice, který si uvědomuje, že se jeho stav může ještě zhoršit. „Ale nekřič hop, dokud jsi nepřeskočil. Kdyby mě pustili, zašel bych na malé pivo do Funusu. Ale chemoterapie trvá sedm dní. Zatím to je juchuchů, ale zítra můžu třeba bolestí lézt po zdi. Tak to nezakřikněme, držte mi palec a dávejte si pozor na sestru leukemie, tu svi*u koronu,“ vzkázal.

Doposud byl prý zdravý, a tak pro něj nemoc přišla jako rána z čistého nebe. A stejně tak i pro jeho blízké. Rodině už samozřejmě diagnózu sdělil po telefonu. „Řekl jsem jim, že mám leukemii. Tam není o čem se bavit. Je daleko jednodušší říct manželce a dceři, že mám leukemii – než to, že se mi zabil syn,“ přiznává Hryc, jehož jediný syn Hugo zemřel v roce 2008 při autonehodě v pouhých 22 letech. Navíc tři dny před Štědrým dnem. Ve srovnání s tím už je tak pro něj všechno nedůležité...

Jeho nejbližší o něj mají samozřejmě strach. Dcera pro něj dokonce veřejně shání dárce krve s vzácnou skupinou A1Rh negativní. A Hrycova žena? „Manželka to vzala velmi emotivně. Je mi líto, že jsem ji v této chvíli nechal o samotě. Bohužel jiné řešení neexistuje,“ povzdechl si pro Nový Čas herec, který doufá, že se z akutní leukemie, na níž umřel zpěvák Karel Gott (†80), brzy kompletně uzdraví. „Já nejsem žádná s*ágora. Věřím mým skvělým lékařům, odevzdal jsem se plně do jejich vůle,“ dodal.

VIDEO: Andrej Hryc v limuzíně Blesku: O přízni žen i smrti syna! Do koho se prý reinkarnoval?

Video
délka: 08:12.80

Andrej Hryc v limuzíně Blesku: O přízni žen i smrti syna! Do koho se prý reinkarnoval? Blesk TV

Fotogalerie
32 fotografií