Největší a poslední show Karla Gotta se odehraje dva dny po sobě 15. a 16. prosince 2020 v pražské O2 areně. S jasnou vizí přišla Ivana Gottová (44), která tak plní jedno z posledních manželových přání.

Když se Slavík dozvěděl na počátku roku 2019 krutou zprávu, že má před sebou už jen pár měsíců, rozhodl se dopsat si sám scénář svého života včetně rozlučkového koncertu. „To potřebovalo notnou dávku odvahy,“ komentuje Gottův velký přítel a jeden ze scenáristů show Radan Dolejš (56).

Autorkou předběžného scénáře je sama Ivana a Dolejš si ji nemůže vynachválit: „Je to profesionální práce a skvělá, až mě to mile zaskočilo. S Ivanou jsme také propovídali po telefonu hodiny. Vnímám, jak moc Karla milovala a miluje. A jak moc ho znala. Ale nejen jako životní partnerka, ale i jako tvůrce. Moc dobře se mi s ní spolupracuje. Je to bezvadný parťák v práci, tak jako byl Karel. To jsem nečekal,“ složil Ivaně poklonu renomovaný scenárista Dolejš a prozradil, že Karel bude v O2 areně přítomný, jako kdyby tam stál z masa a kostí a tlouklo mu srdce.

Slavík totiž „vystoupí“ z mamutího projekčního plátna a bude komunikovat s diváky. A také s moderátorem Liborem Boučkem, který bude stát na pódiu.

Slavíkovi jeho hity vzdá hold plejáda jeho vrstevníků. Ale pouze těch, se kterými měl nějaký vztah. Stejně tak to bude s jeho o generace mladšími kolegy. Takové bylo Karlovo přání. Gottovu písničku tedy zazpívá i jeho dcera a nadějná zpěvačka Charlotte Ella (13). „Bude to vlastně taková opožděná oslava Karlových 80. narozenin, které musel v O2 areně kvůli nemoci nakonec zrušit,“ říká Dolejš.

Až doladí s Ivanou písničky a účinkující, připojí se k nim Bouček a společně se pustí do příběhu, ve kterém hlavní roli hraje Karel. „Nepůjde jen o jeho písničky. Karel bude z plátna komunikovat s publikem i účinkujícími, kteří mu přišli vzdát hold,“ vysvětluje Radan s tím, že by se měly promítnout i záběry z dokumentu Olgy Špátové, které se do filmu nevešly.

Jak si rozdělili práci

Scénář: Ivana Gottová, Radan Dolejš, Libor Bouček

Hudební doprovod: Orchestr Pavla Větrovce

Moderátor: Libor Bouček

Režie: Michal Čech

Pocta a tři vady na kráse

Oba dva koncerty v O2 areně 15. a 16. prosince bude natáčet Česká televize. Sestřih o délce 110 minut z obou show odvysílá na Silvestra ve 22 hodin, takže po božském Karlovi odbijí hodiny na obrazovce půlnoc a rozezní se česká hymna. Celý koncert, tedy 150 minut, ČT odvysílá zanedlouho poté v sobotním hlavním vysílacím čase, tedy ve 20 hodin.

Zpěváci, sám Karel, jeho dcera Charlotte. Těm budou patřit dvě a půl hodiny na jevišti. Z jiné branže bude mít privilegium jen jediný člověk, a to Jiřina Bohdalová (88). Herečka promluví ke svému velkému příteli a on z plátna zase k ní.

Slavík si moc přál, aby se na pódiu objevili jeho velcí přátelé Eva Pilarová (†80), Marta Kubišová (77) a Josef Laufer (80). „Pilarka“ si to s „Goťákem“ měla rozdat v duetu Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Zemřela ale pár měsíců po Karlovi. „Kubiška“ má zazpívat písničku Nepiš dál, kterou pro ni napsal Gott s Ladislavem Štaidlem (75).

Leč je na tom teď zdravotně tak nedobře, že v žádném případě nemůže kývnout na závazek, který by měla až v prosinci. A interpret tirácké hymny Sbohem, lásko, já jedu dál leží už 36 dní v bezvědomí v nemocnici a nikdo neví, jestli se vůbec někdy probudí.

Srdce nehasnou 

Gottův duet s dcerou Charlotte, který se dostal vmžiku na výsluní, Srdce nehasnou by měl zazpívat Richard Krajčo (42). Sám! Stejně tak Slavíkův hit Ta pravá předvede jeho autor Marek Ztracený (35). A vystoupí i další mladí autoři, které Karel vyzval poslední dobou ke spolupráci. Bohužel ani v jednom termínu nemůže Ondřej Brzobohatý(37) a Vojtěch Dyk (34). Na přání Slavíka samotného vystoupí i hvězdy SuperStar nebo Tvoje tvář má známý hlas. A to Monika Bagárová (25), Markéta Konvičková (25), Gabriela Gunčíková (26) nebo Eva Burešová (26). Karel na každém svém koncertě dával šanci mladým a bude tomu tak podle jeho vůle i teď.

VIDEO: Pěvec Marian Vojtko zpívá Gottovu píseň „Když milenky pláčou“

Video
délka: 01:06.49

Pěvec Marian Vojtko zpívá Gottovu píseň „Když milenky pláčou“ Jakub Veinlich

Fotogalerie
113 fotografií